دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر مبارزه‌جويي تازه آنچلوتي

كارلو آنچلوتي به لندن رفته است تا چلسي را فاتح ليگ قهرمانان اروپا كند. انگيزه اصلي مالك روسي چلسي از عقد قرارداد با آنچلوتي، جام قهرماني باشگاه‌هاي اروپاست.

به نوشته جام جم و به نقل از دیلی میل؛ آخرين بار آنچلوتي در سال 2007 تيمش، ميلان را قهرمان اروپا كرد. در آن سال ميلان با مغلوب كردن ليورپول قهرمان شد. پيش از‌ آن در اولدترافورد هم تيمش را فاتح ليگ قهرمانان كرد. در اولدترافورد ميلان با شكست دادن يوونتوس به اين مهم دست يافته بود. وقتي آنچلوتي به لندن رفت،‌اولين مصاحبه‌اش را به زبان انگليسي انجام داد.

او انگليسي را به دشواري صحبت مي‌كرد، اما اعتماد به نفس زيادي داشت. او به تلويزيون چلسي گفت: ميلان برايم تجربه بزرگي بود. من 5 سال در تيمي بزرگ بازي كردم و افتخارات زيادي به دست‌ آوردم. پس از آن 8 سال تيمي بزرگ را تمرين دادم و مربي‌اش بودم. بعد از اين سال‌هاي طولاني، به اين نتيجه رسيدم كه زمان تغيير فرارسيده و چلسي را فرصت خوبي براي برنامه‌هاي تازه‌ام يافتم. چلسي، باشگاه بزرگي است و اينجا تجربه تازه‌اي به دست خواهم آورد. اولين بار است كه به زبان انگليسي مصاحبه مي‌كنم. انگليسي حرف زدن برايم دشوار است، اما مي‌خواهم اين زبان را بياموزم و پيشرفت كنم. وقت زيادي دارم تا اين زبان را خوب ياد بگيرم. وقتي فصل جديد فوتبال آغاز شود، خوب صحبت خواهم كرد. برايم مهم است كه ارتباط زباني خوبي با بازيكنان برقرار كنم. بايد بتوانم با آنها و دستياران خود و همه عوامل تيم براحتي به انگليسي صحبت كنم.

آنچلوتي در حالي كه كمي بغض كرده بود، حرف‌هايش را اين‌گونه ادامه داد: دوست دارم از تيم ميلان، بازيكنان، مديران و هوادارانش تشكر كنم. در ميلان 8 سال در مقام مربي و 5 سال به عنوان بازيكن دوران خوش و جالبي را گذراندم. اما حالا فكر مي‌كنم زمان يك مبارزه‌جويي تازه آغاز شده و مي‌خواهم همه انرژي‌ام را براي چلسي به كار گيرم. مي‌دانم اينجا هم فشار زيادي بر من خواهد آمد زيرا چلسي نيز مانند ميلان باشگاهي بزرگ در اروپاست و مصمم هستم با تيم جديد خود در هر رويدادي كه وارد مي‌شويم، پيروز شويم. پس طبيعي است كه اينجا نيز فشار روحي زيادي را تحمل خواهم كرد.

كارلو آنچلوتي همچنان به ليگ قهرمانان اروپا به عنوان جذاب‌ترين چالش مربيگري خود مي‌نگرد و دوست دارد باز هم جام اين ليگ را لمس كند و شمار قهرماني‌هايش افزايش يابد.

او در اين باره مي‌گويد: احساس بسيار خوبي درباره ليگ قهرمانان دارم، زيرا در دوران فوتبالم در سال‌هاي 1989 و 1990 فاتح اين ليگ شدم و در دوران مربيگري نيز 2 بار ديگر به اين توفيق رسيدم كه مربوط به سال‌هاي 2003 و 2007 بود. از نگاه من، ليگ قهرمانان بهترين رقابت فوتبال در جهان است و همواره خواهان قهرماني در اين ليگ هستم.

در ميان ليگ‌هاي اروپايي، آنچلوتي علاقه ويژه‌اي به ليگ برتر انگليس دارد. اين علاقه از سال‌هاي پيش در او وجود داشته است. بنابراين ليگ برتر را مي‌شناسد و آن را حس مي‌كند.

در اين خصوص مي‌گويد: مسابقه‌هاي ليگ برتر را هميشه از تلويزيون تماشا مي‌كنم. اين ليگ را دوست دارم زيرا تيم‌ها و بازيكنان بزرگي دارد. مسابقه‌ها، تاكتيكي، سريع و در عين حال قدرتي است. از اين نوع فوتبال خوشم مي‌آيد. البته مسابقه‌ها در ايتاليا تاكتيكي‌‌تر است. تيم‌ها اول به فكر خوب دفاع كردن و بعد حمله كردن هستند. من بازي‌هاي چلسي، ليورپول و منچستريونايتد را نگاه مي‌كنم. فوتبال انگليس را خوب مي‌شناسم و مي‌دانم چلسي تيم بزرگي است،‌ با بازيكنان بزرگ و قدرتمند. اگر در چلسي ماندگار شوم، نگاه بسيار اميدوار‌كننده‌اي به آينده اين تيم، دست كم براي خودم خواهم داشت. درباره چلسي با شوچنكو صحبت كردم و او گفت چلسي موقعيت خوب و امكانات زياد دارد. ري ويلكينز كمك مربي چلسي را خوب مي‌شناسم.

زيرا زماني كه در رم بازي مي‌كردم،‌ او بازيكن ميلان بود. او در سال 1987 ميلان را ترك كرد و من در همان سال به ميلان رفتم.

آنچلوتي در بخش ديگري از صحبت خود گفت: ساده نيست كه درباره فلسفه كار مربيگري‌ام به انگليسي توضيح دهم اما سعي خواهم كرد. دوست دارم ارتباط نزديك و دوستانه‌اي با بازيكنان، باشگاه و هواداران چلسي داشته باشم. به كار تيمي اعتقاد دارم و در يك باشگاه براي رسيدن به اين هدف، همه بايد با يكديگر دوست باشند. با هم كار خواهيم كرد تا تيمي بزرگ بسازيم كه روياهايمان رنگ واقعيت به خود بگيرند. تيم چلسي بايد سازماني قدرتمند و نظم محكم و انگيزه درست و بالا داشته باشد و اين راه درست براي رسيدن به موفقيت خواهد بود.

آنچلوتي تاكيد مي‌كند مردي نيست كه هر سال تغيير كند، اما مي‌گويد: براساس شخصيت بازيكنان خود در كار و رفتارم تغييراتي مي‌دهم. براي مثال، در يوونتوس زيدان بازي مي‌كرد كه يك هافبك تهاجمي بود و من تيم را براي زيدان ساختم. بنابراين ابتدا بايد شخصيت بازيكنان خود را بشناسيد و بعد يك سيستم را براي آنها به كار گيريد.

قصد دارم تجربه و كيفيت‌هاي فردي خود را به چلسي انتقال دهم. بر اين باورم كه براي كسب پيروزي بايد با هم خوب كار كرد و اين مهم‌ترين موضوع است. بايد انگيزه زياد و هدف روشني داشت. در چلسي هدف كاملا مشخص است. قهرماني در ليگ قهرمانان، ليگ برتر، جام حذفي و جام اتحاديه. رسيدن به اين هدف‌ها ساده نيست، اما همين‌ها راه درست را براي تيمي پرقدرت نشان مي‌دهد. اميدوارم در اين راه، هواداران چلسي با ما بمانند و من هم با آنها خواهم ماند.