دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر منوریل به قم سرایت کرد

سخنگوي شوراي ‌شهر قم گفت: طرح‌ منوريل كشور براي نخستين بار در سطح شهر قم اجرايي خواهد شد.‌

حسن بختياري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به وضعيت اتوبوسراني و فعاليت‌هاي اتوبوس‌هاي شخصي در استان قم گفت: بيش از 100 دستگاه اتوبوس در شهر قم به بخش خصوصي واگذار شده است كه اين اقدام در رفع مشكلات حمل و نقل عمومي بسيار موثر بوده است.
وي ادامه داد: 60 دستگاه اتوبوس ديگر نيز در آينده نزديك به بخش خصوصي واگذار مي‌شود تا مشكلات مردم در اين زمينه به طور كامل رفع شود.
بختياري با بيان اينكه استقبال مردم قم از اتوبوس‌هاي درون شهري مطلوب بوده است، گفت: اين موضوع به دليل ارتقاي سطح فرهنگ مردم در خصوص استفاده از وسائل حمل و نقل عمومي است كه بايد مسئولان نيز در رفع مشكلات مردم بكوشند.
سخنگوي شوراي اسلامي شهر قم با اشاره به اجراي طرح كارت‌خوان بليت اتوبوس گفت: اين طرح در چندين شهر كشور اجرا مي‌شود و كارشناسان اتوبوسراني در حال بررسي مزايا و مشكلات اين طرح هستند.
وي اظهار داشت: اجراي اين طرح بسيار اساسي و كارآمد است كه با راه‌اندازي آن در وقت مردم نيز صرفه‌جويي مي‌شود.
بختياري در ادامه به راه‌اندازي منوريل در قم اشاره كرد و گفت: تشريفات مناقصه راه‌اندازي منوريل در قم انجام شده است و مونوريل در شهر قم در طول هفت كيلومتر اجرايي خواهد شد.
سخنگوي شوراي اسلامي شهر قم افزود: پيمانكار اين طرح تا ماه‌هاي آينده انتخاب شده و بودجه طرح نيز كه در حدود 100 ميليارد تومان است به حساب قطار شهري قم واريز شد.
وي گفت: اين طرح از پارك سوار شمالي آغاز شده و تا پارك سوار جنوبي حرم مطهر حضرت معصومه (س) ادامه خواهد يافت.
بختياري با بيان اينكه طرح منوريل براي نخستين بار در كشور در قم اجرا مي‌شود، گفت: با اجراي اين طرح گردشگران بسياري به شهر قم سفر كرده و با ديد بلند و باز به اين موضوع مشكلات ترافيكي شهر قم نيز برطرف خواهد شد.

سخنگوي شوراي اسلامي شهر قم گفت: طرح منوريل در ارتفاع هشت تا 12 متري از سطح زمين اجرا مي‌شود كه انتظار مي‌رود اجراي اين طرح در قم هر چه سريعتر عملياتي شود.