دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر همکاری ایران و چین در ساخت پالایشگاه

معاون وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران گفت: درباره ساخت هفت پالایشگاه با چین و دیگر کشورها ، همکاری نزدیکی خواهیم داشت.

“حسین نقره کار شیرازی” در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر در پکن گفت: از اهداف حضور هیات نفتی ایران در چین ، گسترش همکاری در بخش پالایش نفت است.

معاونوزیر نفت در امور بین الملل در حاشیه همایش سرمایه گذاری در طرح های پالایشگاهی ایران در پکن خاطر نشان کرد: اکنون 9 پالایشگاه داریم که در روز یک ممیز هفت میلیون بشکه نفت تولید دارد و قصد داریم در یک دهه آینده ، هفت پالایشگاه دیگر با همکاری چین و دیگر کشورها بسازیم.

وی گفت: چینی ها از سه سال پیش در طرح های نفتی در دریا و خشکی در ایران فعال شده اند و اکنون درصدد توسعه همکاری در بخش های پالایش و پتروشیمی و تاسیس خط لوله هستیم.

نقره کار شیرازی افزود: زمانی بحث تحریم ایران خیلی جدی گرفته می شد اما ما سالها است تحت همین تحریم ها ، توفیق داشته ایم.

به گفته معاون وزیر نفت ایران ، صنعت نفت و گاز کشور را بعد از جنگ تحمیلی به سرعت و با اتکا به نیروی انسانی عظیم و پایدار توسعه دادیم.

وی گفت: اکنون نه فقط در ایران بلکه در آفریقا و آمریکای لاتین و آسیا در حال اجرای طرح های مختلف نفت و گاز هستیم و این برگ زرین و افتخار ملی ایران محسوب می شود.

نقره کار به چینی ها توصیه کرد دیدگاه راهبردی به صنایع نفت و گاز ایران داشته باشند و بدانند که می توانند در بخش نفت 80 سال و در گاز دستکم 100 سال همکاری راهبردی با ایران تنظیم کنند.

وی در همین حال از شرکت های چینی خواست فنون نوین و مهندسی های با کیفیت و مدرن را به صنایع نفت و گاز و پالایشگاهی ایران انتقال دهند.

نقره کار تاکید کرد: ایران دارای بهترین شرایط اقتصادی و امنیتی در صنعت نفت و گاز برای سرمایه گذاران خارجی از جمله شرکت های سرمایه گذار چین است.

همایش سرمایه گذاری در طرح های پالایشگاهی ایران در پکن به مدت یک روز و با حضور 100 شرکت چینی و روسای شماری از شرکت های بزرگ این کشور و معاونان وزیر نفت ایران در هتل “کمپینسکی” پکن برگزار شد.