دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر چاره دانشجویان غایب امتحانات دو روز اخیر

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه بحث امتحانات معوقه به دانشگاه‌ها واگذار شده است گفت: دانشجویانی که دارای مشکلات تنفسی و قلبی هستند، تنها با تأيید دانشگاه‌ها می‌توانند در امتحانات دو روز اخیر به دلیل تعطیلی در اثر آلودگی هوا شرکت نکنند.

رضا عامری در گفت‌وگو با مهر گفت: وزارت علوم بحث امتحانات معوقه را کاملا به خود دانشگاه‌ها واگذار کرده است و دانشجویان برای تمامی موارد مربوط به این بحث باید با دانشگاه هماهنگ کنند.

وی در رابطه با وضعیت غیبت دانشجویانی که به دلیل مشکلات تنفسی و قلبی در روزهای اخیر نمی‌توانند در امتحانات شرکت کنند، گفت: وزارتخانه تصمیم خاصی را در این رابطه اتخاذ نکرده است، اما دانشگاه‌ها باید با دانشجویانی که مشکل پزشکی دارند، همان طور که قبلا در مقررات آموزشی آمده است، رفتار کنند.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت علوم در پاسخ به مهر مبنی بر اینکه اگر دانشجویی گواهی معتبر پزشکی ارائه دهد، می‌تواند در امتحان شرکت نکند گفت: تشخیص معتبر بودن گواهی پزشکی کاملا در اختیار دانشگاه است.

بر اساس تصمیم کمیته شرایط اضطراری آلودگی هوا، همه مراکز دولتی و آموزشی دولتی و غیر دولتی استان تهران روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تعطیل اعلام شدند، اما مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها می‌توانند امتحانات خود را برگزار کنند.