دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز

كيهان
«فرصت دوباره» عنوان يادداشت روز روزنامه كيهان به قلم حميد اميدي‌ است كه در آن مي‌خوانيد:
دولت احمدي نژاد در طول 4 سال خدمت به مردم و تلاش در راه آباداني و پيشرفت ايران اسلامي، در عرصه‌هاي مختلف گامهاي بلندي برداشته است. رأي 24 ميليوني مردم به رئيس جمهوري كه خود را از جنس همين مردم مي‌داند و شعار خدمت به آنان را سرلوحه كار دولت خود قرار داده، علاوه بر آنكه وي را براي يك دوره 4 ساله خدمتگزاري ديگر در رأس قوه مجريه كشور مي نشاند، قدرداني ملت از زحمات دولت اصولگراي او در طول چهار سال گذشته نيز به حساب مي آيد. مردم ثابت كردند كه قدردان احمدي نژاد هستند و مطمئنا او نيز با خدمت صادقانه خود به رويكرد عظيم مردمي و حماسه اي كه در 22 خرداد آفريدند، پاسخ خواهد داد.
فرصت 4 ساله براي دولت دهم، زمان مناسبي براي دولتمردان است تا برنامه ها و طرحهايي كه فرصت اتمام و به ثمر نشاندن آن را نداشتند، كامل كنند.

آفتاب يزد
«دعواي خانوادگي!» عنوان سرمقاله‌ روزنامه آفتاب يزد است كه در آن مي‌خوانيد:
نخستين ماه پس از برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري در حالي به پايان خود نزديك مي‌شود كه هيچ نشانه‌اي از اجراي توصيه خودي‌ها – از جمله علي لاريجاني – براي شنيدن سخن معترضان، قابل مشاهده نيست. حتي برخي كساني كه از بودجه بيت‌المال و عنداللزوم از اعتقادات مردم هزينه مي‌كنند عزم خود را جزم كرده‌اند تا پرونده‌اي سنگين براي موسوي، كروبي و خاتمي بسازند و اگر بتوانند براي هميشه از فعاليت سياسي اين سه شخصيت برجسته و تاثيرگذار جلوگيري نمايند. اما شواهد فراواني در دست است كه ثابت مي‌كند اين جمع پرصدا و صاحب نفوذ، حتي در جناح خود نيز در اقليت قرار دارند. در سه هفته گذشته تعدادي از سرشناسان در جناح اصولگرا، به دفاع ضمني از كساني پرداخته‌اند كه احساس آنها نسبت به نتيجه انتخابات با نتيجه رسمي اعلام شده، متفاوت است. البته اين گروه نيز از هتاكي و فحاشي اقليتي كه دچار خود اكثريت‌بيني شده، مصون نمانده‌اند. اما به هر حال، اين وضعيت تغييري در واقعيت‌ها ايجاد نمي‌كند و مي‌توان بـا قاطعيت گفت كه قانع كردن كانديداهاي معترض و ميليون‌ها حامي آنها، تنها راه حل موضوع است مگر آنكه عده‌اي معتقد باشند به جاي حل مسأله بايد صورت مسأله را پاك كرد كه موفقيت در پروژه پاك كردن صورت مسأله نيز محل ‌ترديد است.

جمهوري اسلامي
«اوباما تناقض در شعار و عمل» عنوان سرمقاله‌ روزنامه جمهوري اسلامي است كه در آن مي‌خوانيد:
باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا در آستانه سفر خود به مسكو اظهار داشت: هدف از استقرار سپر موشكي آمريكا در قاره اروپا مقابله با ايران است و روسيه نبايد بابت آن نگران باشد. گرچه مي توان چنين برداشت كرد كه اين سخنان اوباما براي خوشامد مقامات روس و كاستن از خشم افكار عمومي روسيه عليه آمريكا در آستانه ورود وي به مسكو صورت گرفته است ولي تامل در رفتارها و مواضع ضد ايراني اخير اوباما و ديگر مقامات روس نشان مي دهد كه رئيس جمهور جديد آمريكا نقاب صلح دوستي را تحت عناويني همچون تغيير در سياست خارجي و تعامل با ايران كنار زده و دقيقا به سمتي مي رود كه دولت هاي قبلي آمريكا رفته اند و مشخصا پا جاي پاي بوش گذاشته است . اوباما همچنين در جريان ديدارش با ديمتري مدودف رئيس جمهوري روسيه در مسكو ادعاي تكراري و موهوم دولت هاي قبلي آمريكا را مطرح ساخت و برنامه هسته اي ايران را يك « تهديد بزرگ » خواند و علاوه بر آن مدعي شد ايران وظايف بين المللي خود را اجرا نمي كند و سياست‌هايش سبب مسابقه تسليحاتي در خاورميانه مي شود. اگر موضع گيري هاي تازه اوباما را در كنار اظهارات ديگر مقامات آمريكايي قرار دهيم به روشني اين رويكرد خصمانه دولت كنوني آمريكا در قبال ايران مشخص مي شود.

اعتماد
«خداحافظ قانون استقلال کانون وکلا» عنوان يادداشت روز روزنامه اعتماد به قلم انور ايران زاده است كه در آن مي‌خوانيد:
مقاله‌اي از نگارنده تحت عنوان «وکيل دادگستري امروز، قوانين کهنه ديروز» در روزنامه اعتماد شماره 401-10/8/82 چاپ شده است که در آن صريحاً تاکيد کرده ام؛ «در جامعه ما حساس‌ترين شغل و حرفه، وکالت دعاوي و مظلومترين قشر جامعه نيز وکيل دادگستري است و…» در ادامه مقاله نوشته‌ام؛ «اگر قوانين هميشه در جهت احقاق حق صاحبان حق و تحقق عدالت اجتماعي تدوين شده و مي شوند ولي آنچه در حيطه نظام صنفي وکالت، درباره وکيل اعمال مي گردد نه پياده کردن اصول اعتقادي و اساسي فوق، بلکه ارعاب و تحقير وکيل آن هم با استفاده از وجه خشن و آمرانه قانون است و…»واقعيت مهم و اساسي که در مقاله فوق منظور نظر بوده، همانا بررسي مقررات مربوط به تخلفات وکيل و آثار و تبعات اين مقررات بود که به اندازه کافي که چه عرض کنم، بيش از حد و اندازه موجبات وهن و تحقير وکيل را فراهم مي کند که حال بعد از چند سال در کمال تاسف نه تنها شاهد تغيير و تحولي در اين مقررات به نفع وکيل نبوده و نيستيم که مي بينيم با سر و سامان دادن به ماده 178 اکنون نوبت به آيين نامه قانون استقلال کانون وکلا رسيده است؛ آيين نامه يي که اولاً کانون وکلا را به همان وضعيت قبل از تصويب قانون استقلال کانون وکلا برمي گرداند، ثانياً به گفته آقاي کشاورز وکيل محترم دادگستري، قانون تر از قانون هم هست
توصيه مي کنم هيات مديره محترم کانون وکلا سريع اقدام کند که فردا خيلي دير است.