دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر آقای قطبی فقط 9 مخالف داری؟

دنیای فوتبال؛ ساعت 11 صبح 17 تیرماه 88 کنفرانس مطبوعاتی افشین قطبی با مطبوعات

سوالات یکی یکی پرسیده می شود باز افشین قطبی که مهارت بسیاری در طفره رفتن هنگام جواب به سوالات انتقادی را دارد جواب درستی به سوالات چالشی نمی دهد.

بخاطر مردم ایران مردم ایران مردم ایران سه بار افشین قطبی این عبارت را در جواب خبرنگاری که آیا پیشنهاد دیگری هم در فصل نقل و انتقالات فوتبال داشتید یا نه؟ می دهد.

قطبی نگفت پیشنهاد داشت یا نه؟

به نظر شما افشین قطبی پیشنهاد دیگری داشت؟

افشین قطبی: بايد اين احترام متقابل را در فرهنگ فوتبال ايران مد كنيم. واقعا جاي تاسف دارد كه ديده مي‌شود برخي از مربيان و بازيكنان عليه يكديگر در رسانه‌ها توهين مي‌كنند اكنون ما فرصت بسيار خوبي را پيش رو داريم كه ميتوانيم با تصميم‌هاي اصولي و جهشي بزرگ فوتبال ايران را به جايگاه واقعي برسانيم .

بسياري عقيده دارند كه مربيان بزرگ به فوتبال ايران نمي‌آيند، اما من سوالي دارم كه معني مربي بزرگ چيست؟ يا آقاي X , Y چه كارنامه اي دارند؟ ما مربيان خيلي بزرگ و خوبي در ايران داريم كه حتي مي‌توانند موفق‌تر هم باشند.

گویا قطبی یادش رفته که بعد از ناکامی در راه صعود در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: هر مربی ایرانی نمی توانست مانند من از این 3 بازی 5 امتیاز بگیرد .

شاید دایره لغات افشین قطبی با ما فرق می کند و اینها را توهین نمی داند.در آخر نفهمیدیم مربیان بزرگ ایرانی که قطبی امروز در صحبتهایش گفته است کدام مربیان هستند.

آقای قطبی در فرهنگ ما احترام متقابل وجود دارد آنهم به شدت پررنگ .

مصاحبه امروز:

سرمربيگري تيم ملي قيمت ندارد
از روزي كه با مسئولان فدراسيون جلسه گذاشته‌ام، هيچ وقت قيمت خاصي تعيين نكرده‌ام و صحبت‌هاي كه از طرف من نقل قول شده هرگز صحت ندارد. شايد براي كمتر كسي پيش بيايد كه بتواند سرمربيگري يك تيم ملي را قبول كند و اين مسئله براي من يك افتخار و البته آرزو بود. اين آرزو قيمتي ندارد و من سرمربي تيم ملي اين مردم هستم

باز هم قطبی یادش رفته بود که تا همین چند وقت پیش بر سر مبلغ قراردادش با فدراسیون چانه میزد و مبلغ 300 هزار دلار را توهین به خود می دانست تمام مصاحبه های حاجی باقر مدیر برنامه هایش موجود است . اختلاف مالی او با فدراسیون تا جایی پیش رفت که قطبی عنوان کرد دیگر فداکاری نمی کنم اما امروز عنوان می کند مربیگری تیم ملی قیمت ندارد.

بايد روش‌مان را عوض كنيم
به عنوان سرمربي تيم ملي فقط محيط در اختيارم را زير نظر دارم و تيم ملي ويترين يك كشور است. بايد شخصيت، رفتار و اخلاق در ورزشمان را عوض كنيم و من هم فكر مي‌كنم اگر مردم به من علاقه دارند به خاطر رفتار من بوده است پس بايد همگي كمك كنيم تا بازيكنان و نمايندگان مردم در فدراسيون فوتبال و تيم ملي الگوي جوانان ايراني باشند .

قطبی اینروزها بسیار خود شیفته شده، او شاید از محبوبیت بازیکنانی مانند عابدزاده و بقیه نا آگاه است کاش دوستانش به او یادآوری می کردند تا بهتر در این مورد فکر کند.قطبی به دایره دوستان خود نگاه می کند و برایش این موضوع تداعی می شود بقیه هم من را دوست دارند .با این طرز صحبت شاید او تعداد مخالفانش را یک رقمی می داند. آقای قطبی فقط 9 مخالف داری؟

نوشته‌هاي مطبوعات صداقت نداشت
براي من خيلي جالب بود كه از قول من صحبت‌هايي را مطرح كردند كه صداقت نداشت. روزي كه با مسئولان فدراسيون پاي ميز مذاكره نشستم در وهله اول مي‌خواستم بدانم كه آيا واقعاً فدراسيون فوتبال مي‌خواهد روي اين ورزش سرمايه گذاري كند يا خير؟ اين مسئله مهمتر از حقوق افشين قطبي است. من براي بازيكنان با مسئولان فدراسيون مي‌جنگيدم كه در بهترين هتل‌ها اقامت داشته باشند و در بهترين پروازها باشند .

هیچکدام از حرفهای امروز قطبی در پروسه بستن قراردادش چه از طرف خودش و چه از طرف مدیر برنامه هایش عنوان نشد. در این چند روز تنها مسائلی که بحث شد مبلغ قرارداد و دستیاران و اقامت افشین قطبی در ایران بود.

در کدام مصاحبه افشین قطبی یا حاجی باقر گفته شد مساله زیربنایی از حقوق افشین قطبی مهمتر است؟

به هيچ بازيكني بدهكار نيستم
شايد صحبت‌هاي مطرح شد مبني بر اينكه به خاطر علاقه به بازيكنان پرسپوليس آنها را به تيم ملي دعوت كردم، اما اصلاً اين گونه نيست بازيكنان كه براي 3 بازي انتخاب كردم بهترين هاي فوتبال ايران بودند. من هيچ وقت فكر نكردم كه به بازيكني بدهكار هستم و به رنگ باشگاه آنها توجهي نداشتم، حالا هم معتقدم مي‌توانيم نسل جديدي را به تيم ملي معرفي كنيم .

دلیل دعوت دوباره از آن بازیکن خط خورده چه بود؟چرا افشین قطبی روی این مساله تکیه می کند که به هیچ بازیکنی بدهکار نیستم ؟

دیگر در این مورد ادامه نمی دهیم و به شایعات توجه نمی کنیم.

از اين موضوع نيز اطلاع دارم كه 3 بازيكن تيم ملي ايران خداحافظي كرده‌اند. از اين موضوع ناراحت شده، اما بايد با آنها صحبت‌ كنم كه مطمئن شوم تصميمات آنها احساسي نبوده است. اگر آنها تصميم واقعي خود را گرفته باشند براي آنها آرزوي موفقيت مي‌كنم و اميدوارم مردم ايران خدمتي كه اين 3 بازيكن به فوتبال ايران كرده‌اند فراموش نكنند .

افشین قطبی سعی می کند در مصاحبه هایش فضای مصاحبه را به سمت فضایی احساسی پیش ببرد اینکه قطبی می گوید باید با آنها صحبت کنم که چرا خداحافظی کرده اند یعنی اگر خداحافظی نکرده بودند باز می خواست آنها را به تیم ملی دعوت کند ؟

شاید قطبی فکر کرده سرمربی تیم پیشکسوتان تیم ملی شده است.

به قراردادش استخدام یک سخنگو را اضافه کنید.