دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ابلاغ طرح تحول اقتصادی تا دو ماه آینده

یکی، دو ماه آینده طرح تحول اقتصادی به صورت لایحه ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایسنا محسن حاتم معاون برنامه ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن در پاسخ به اینکه طرح تحول اقتصادی و اصلاح یارانه های انرژی چه زمانی اجرایی خواهد شد با بیان این مطلب افزود؛ در این زمینه باید منتظر تصمیم مجلس باشیم.

او در پاسخ به اینکه آیا تمام صنایع از ابتدا مشمول این طرح خواهند شد، خاطرنشان کرد؛ در طرح اولیه دولت تمهیداتی برای جلوگیری از کاهش رقابت پذیری بنگاه ها در اجرای این طرح اندیشیده شده است. او در پاسخ به اینکه چه صنایعی در ابتدا از شمول این طرح مستثنی خواهند شد، گفت؛ عمدتاً صنایع انرژی بر و صنایع پرمصرف از شمول این طرح مستثنی خواهند شد.

به گفته حاتم، دو گونه صنعت در کشور وجود دارد؛ یکی صنایع انرژی بر مانند آلومینیوم، فولاد و سیمان و یکسری نیز صنایع پرمصرف که خودشان به تنهایی مصرف انرژی بالایی ندارند، ولی به دلیل تکثر و کثرت شان، سهم انرژی بالایی در صنعت دارند. او خاطرنشان کرد؛ در واقع نسبت به سهم انرژی در ارزش ستانده، واحدهای تولیدی بیشتر تحت تاثیر طرح تحول قرار می گیرند که در لایحه پیشنهادی دولت تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شده و در مجلس نیز توجه ویژه یی به این موضوع می شود.

حاتم در پاسخ به این سوال که صنایع انرژی بری همچون آلومینیوم و فولاد تا چند وقت از شمول طرح تحول مستثنی می شوند، خاطرنشان کرد؛ در حال برنامه ریزی در این زمینه هستیم.