دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بمب‌ دودزا در ‌ميلان!

تمرينات تيم فوتبال آث.ميلان براي فصل جديد از ديروز شروع شد اما در ميلانلو، كمپ تمريني ويژه اين باشگاه در حومه شهر ميلان به‌جاي تشويق و وجد، نارضايي و صداي هو شنيده مي‌شد.

به نوشته ایران؛ حدود 300 طرفدار تندرو ميلان كه به آنها اولترا مي‌گويند، در اين محل گرد آمده و خشم خود را نسبت به سران باشگاه نشان دادند. ناراحتي آنها بدين خاطر است كه كاكاه ستار برزيلي تيم اخيراً به رئال مادريد فروخته شده و به‌رغم حاصل آمدن 67 ميليون يورو از اين طريق، تا اين لحظه هيچ خريدي در سن سيرو صورت نگرفته و بازيكن زبده جديدي به تيم اضافه نشده است، معترضان پلاكاردهايي را در اين زمينه در دست داشتند اما به اين اكتفا نكردند و شعارهايي عليه سران ميلان دادند و بمب‌هاي دودزا به داخل زمين پرت كردند.

همچون اكثر دفعات آدريانو گالياني به حمايت از سياست‌هاي باشگاه پرداخت. نايب رئيس و مرد همه‌كاره ميلان گفت‌هواداران نه تنها نبايد از بابت دستاوردهاي تيم ناراحت باشند، بلكه بايد احساس رضايت و غرور كنند.

«هيچ‌كس به‌اندازه ميلان در اروپا و يا سطح جهان عنوان و جام نبرده است. ايرادي ندارد. اعتراض كنند اما 80 درصد بليت‌هاي مسابقات خانگي ما براي فصل آينده به فروش رسيده است و اين نشان مي‌دهد كه 80 درصد هواداران هنوز با ما هستند.» با اين حال از 18 مقام قهرماني مورد اشاره نايب رئيس «موريخته»ي ميلان 5 مورد به سوپر جام اروپا و 3 مورد به جام بين‌ قاره‌اي مربوط مي‌شوند كه جام‌هاي تك مسابقه‌اي بوده‌اند و تكليف شان با يك بازي مشخص مي‌شده است و حتي جام قهرماني باشگاه‌هاي جهان در سال 2007 نيز فقط با دو برد نصيب قرمز‌و سياه‌هاي شهر ميلان شد.

● به‌ فكر تيم باش
با اين حساب بديهي است كه طرفداران ميلان خواهان بردهايي با ارزش‌تر و بيشتر بوده باشند. اين تيم در 5 سال اخير فقط يك بار جام قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا را برده است و از 2004 به اين سو فقط يك مرتبه شاهد انتقال اسكودتو به باشگاه ميلان بوده‌ايم.

در يكي از پلاكاردهايي كه ديروز در دست هواداران ميلان قرار داشت، آمده بود: «به‌جاي اين كه به منافع خودتان بيانديشيد، به مصلحت ميلان فكر كنيد.» اشاره فوق به سيلويو برلوسكني مالك ميلان (و نخست‌وزير ايتاليا) بود كه از پول كلان حاصل آمده از فروش كاكا، هيچ چيزرا صرف تقويت تيمش نكرده و لابد آن را به جيب زده است.

روسونري فصل پيش در كالچو سوم شد، حال آن كه همشهري و رقيب بزرگش اينتر ميلان با 10 پوئن برتري بر ياران اينزاگي براي چهارمين سال متوالي قهرمان شد. از آن زمان به بعد نه تنها بازيكن ممتازي به جمع ميلاني‌ها اضافه نشده بلكه اضافه بر كاكا، پائولو مالديني هم رفتني شده (او به كلي بازنشسته شده) و ديويد بكام هم تا اطلاع ثانوي به باشگاه اصلي خود (گالكسي امريكا) رجعت كرده و زودتر از آبان‌ماه بر نمي‌گردد.

● همچنان پير
در سال‌هاي اخير دائماً به ميلان به درستي اين ايراد وارد شده است كه تركيبي پير و از نفس افتاده دارد اما نه تنها تمامي مهره‌هاي بالاي 30 سال تيم محفوظ مانده‌اند و يكي از آنها (ماسيمو آمبروزيني) به عنوان كاپيتان جديد تيم منصوب شده است، «كاكا»ي 27 ساله همان طور كه در ابتداي مطلب نيز آمد، به رئال فروخته شده است. با اين وجود گالياني قبول ندارد كه ميلان در حال از هم پاشيدن و تضعيف فزاينده است.»

اينك زمان بازسازي ما است و به همين خاطر در تدابير و كارهاي خود بايد با دقت عمل كنيم و اگر هم مي‌خواهيم به سمت جوانگرايي برويم، اين كار با حساب و كتاب باشد. شايد عده‌اي مدعي شوند كه بعد از رفتن كاكا ما بيش از پيش نزول مي‌كنيم، اما معتقدم كه ما هنوز بهترين تيم در اين‌كشور هستيم.»

ميلان نه فقط بدون «كاكا» شده، مربي 8 سال گذشته اش، كارلو انچلوتي را به چلسي سپرده و يك فرد كاملاً فاقد پيشينه مربيگري را به جاي او گمارده است. آن مرد «لئوناردو»ي برزيلي است كه هرچندعضوي از تيم فاتح جام جهاني 1994 است و در سال‌هاي اخير مدير فني ميلان بوده و به تبع آن كاملاً با روسونري آشنا است اما تضميني در دست نيست كه در هدايت فني تيمي اين‌چنين پر مسئوليت موفق باشد.

● هيچ‌كس به ما نمي‌رسد؟!
بدتر آن كه كارلتو بعد از رفتن به چلسي، سخت كوشيده است دو شاگردش در ميلان- اندريا پيرلوي پرتجربه و الكساندر پاتوي جوان- را نيز به لندن بكشاند.

اينتر در نقطه مقابل نه تنها تا اين لحظه خواستاران پر شمار زلاتان ابراهيموويچ سوئدي را جواب گفته و اين مهاجم ضربتي را حفظ كرده، ديه‌گو ميليتو گلزن مجرب آرژانتيني و تياگو موتاي برزيلي را به جمع نفراتش افزوده است.

لئوناردو در همسويي با گالياني و برلوسكني مي‌گويد: «نگاه ما به آينده و تلاش و هدفمان، استفاده از همه نيروهاي موجود است. تيم ما هنوز قوي و پر مهره است و به تبع آن به يك فصل تازه پر بار چشم داريم. مطمئن باشيد، اين تيم به آساني تسليم نمي‌شود. ما هنوز بازيكنان بزرگي مثل رونالدينيو، پيرلو، سيدورف، زامبروتا و جوانان فروزاني مانند پاتو داريم و به لحاظ فني و غناي تكنيكي هيچ تيمي در ايتاليا با ما برابري نمي‌كند.»

● بازگشت نستا و گاتوزو
شايد بازگشت اله‌ساندرو نستا به تركيب ميلان بعد از فزون‌تر از يك سال مصدوميت و دوري از ميدان خبر خوبي براي روسونري باشد، اما او هم 34 ساله شده و فقط مي‌تواند ميلان را پيرتر جلوه دهد.

گنارو گاتوزو هم از شرايطي مشابه رهايي يافته و بازگشته اما او هم 33 ساله است. تنها مهره تازه تيم، تياگو سيلوا مدافع وسط برزيلي است، اما او هم به واقع جديد‌نيست زيرا در ژانويه گذشته يعني در زمان نقل و انتقال‌هاي ميان فصل گذشته به سن سيرو آمد و به‌خاطر تأخير در انعقاد قراردادش نتوانست در نيم فصل دوم براي تيم كارلتو به ميدان آيد و مجبور به صبر تا شروع فصل جديد شد. آيا او به‌تنهايي مي‌تواند تيم لئوناردو را احيا كند؟