دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تشكيل يك زوج فوق‌العاده در‌ كاواليرز

شكيل اونيل معروف كه بتازگي از في‌نيكس سانز به كليولند كاواليرز، ديگر تيم حاضر در ليگ حرفه‌اي‌ بسكتبال آمريكا (N.B.A) پيوسته، به رغم 38 ساله شدن هنوز آرزوها و اهداف جالبي دارد. با اين كه وي صاحب مشاغل جنبي متعدد و بخصوص قراردادهاي تبليغاتي و يكي دو برنامه تلويزيوني در آمريكاست، اما اگر حرف خود او را مبنا بگذاريم، شك براي اين به كليولند آمده تا كاواليرز را به آرزوي ديرينش كه فتح اين ليگ است، برساند و هنوز پرشور و در بسكتبال، مردي باانگيزه است.

به نوشته جام جم و به نقل از لس آنجلس تایمز؛ اين مساله به واقع براي لبرون جيمز مرد اول سال‌هاي اخير كاواليرز از هر چيزي مهم‌تر است زيرا او در فصول اخير N.B.A بشدت كوشيده بود تيمش را و به واقع خودش را به قهرماني اين ليگ برساند، اما هميشه احساس شده بود فاقد توان كافي براي اين منظور است.

آنچه لبرون را از اين كار بازداشت و رتبه دومي سال 2007 را به بالاترين دستاورد وي بدل كرد، دست‌تنها بودن و فقدان ستاره ديگري از طيف و قواره خود وي در كليولند بود كه سبب مي‌شد او نتواند در برابر تيم‌هايي صاحب مهره‌هايي پرشمارتر به پيروزي برسد. بوستون سلتيكز كه در سري ديدارهاي فينال 2007 بر كاواليرز غلبه كرد و لس‌آنجلس ليكرز كه امسال بالاتر از هر دو تيم فوق بر سكوي اول ايستاد، نمونه‌هاي خوبي در اين ارتباط هستند.

تلاش مشترك

اونيل معتقد است حداقل دو، سه سال خوب ديگر براي او در عرصه ورزش قهرماني مانده و اين به آن معناست كه او حداقل تا 40 سالگي در عرصه اين ورزش (و اين ليگ)‌ به عنوان يك بازيگر خواهد ماند و يكي از اين سال‌ها بايد به لطف تلاش مشترك او و جيمز، قهرماني در N.B.A را به كليولند بياورد. اين در حالي است كه كليولند در 45 سال اخير در هيچ يك از ليگ‌هاي عمده ورزش آمريكا به قهرماني نرسيده و شك بايد قطع‌كننده روندي چنين طولاني در عرصه ناكامي‌ها و دور ماندن از عناوين نخست باشد.

اونيل كه از اورلاندو مژيك شروع كرد در سال‌هاي 2000 تا 2002 با ليكرز در 3 نوبت متوالي قهرمان اين ليگ شد و وقتي به ميامي كوچ كرد، تيم هيت اين شهر را نيز در سال 2006 به عنوان قهرماني رساند. او 5/1 سال پيش به في‌نيكس ملحق شد، اما تيم سانز اين شهر به رغم بهره‌گيري از او و ستاره‌هاي ديگري مثل استيونس و «آماري استودماير» نتوانست در فصل اخير (2009 – 2008)‌ ليگ حتي به مرحله پلي‌آف راه يابد، چه برسد به اين كه قهرمان شود.

همه اينها نيز نه خود شك را نسبت به آينده بدبين كرده و نه استخدام‌كنندگان وي را به اين باور رسانده كه او قادر به قهرمان كردن كاواليرز نيست. برعكس همگان از زوج بالقوه درخشاني صحبت مي‌كنند كه احتمال دارد بر اثر ايستادن او و جيمز در كنار يكديگر به وجود آيد و مشكل قبلي كليولند درخصوص نبود ستاره ديگري در حد جيمز در تركيب كاواليرز را جبران كند. جيمز به لحاظ كار شخصي و نمايش فردي، فصل كاملا موفقي را در مسابقه‌هاي اخيرN.B.A گذراند و اگر جز اين بود، به عنوان باارزش‌ترين بازيكن (MVP) فصل انتخاب نمي‌شد، اما اين كوبي برايانت MVP يك فصل پيش‌تر ليگ بود كه تيمش ليكرز را به قهرماني مسابقه‌هاي امسال ليگ رساند.

پيراهن غول

در كليولند پيراهن شماره 33 به شك، غول 145 كيلويي و 16/2 متري ورزش بسكتبال سپرده شده و اين يك عدد بيشتر از شماره پيراهن مورد استفاده او در تيم‌هاي اورلاندو، ميامي و في‌نيكس است، اما فراتر از شماره پيراهن يا راضي نگه داشتن اونيل، بحث جلب رضايت جيمز در تيم كليولند مهم است، زيرا سران اين باشگاه مي‌ترسند ادامه قهرمان نشدن‌هاي كاواليرز باعث كامل شدن دلسردي‌هاي لبرون و در نهايت جدايي او از كاواليرز شود.

قرارداد لبرون با كليولند در پايان فصل آينده منقضي مي‌شود و در آن زمان او مي‌تواند به عنوان بازيكن آزاد به هر تيمي كه خود خواست بپيوندد و با اين حساب او بايد تا آن زمان براساس نتايج همكاري‌اش با شكيل به اين نتيجه برسد كه حتي اگر كسب قهرماني در فصل پيش رو ميسر نيست، مي‌توان در آينده نزديك چنين كرد و به اين خاطر در تيمش بماند و به يكي از باشگاه‌هاي پرشمار متقاضي خود نپيوندد. قدر مسلم اين كه جيمز از همبازي شدن با اونيل استقبال مي‌كند و از آن لذت مي‌برد.

او با در نظر نگرفتن اين فرضيه كه شك نمي‌تواند در حال حاضر همان غول بي‌مهار اواخر دهه گذشته و اوايل دهه‌جاري باشد، مي‌گويد: «هر چه باشد شكيل 4 بار قهرمان و يك مرتبه هم نايب‌قهرمان ليگ شده و اين اصلا نمي‌تواند عادي باشد. او بازيكني فوق‌العاده قوي و كنترلش بر توپ و ميدان حيرت‌انگيز است، بديهي است كه همبازي شدن با او براي من يك افتخار باشد. فكر مي‌كنم فصل آينده براي من و تيم كاواليرز به‌يمن وجود اونيل يك فصل پربار باشد.»

معاوضه نفر با نفر

ارزش اونيل براي كاواليرز به حدي بود كه در يك معامله پاياپاي و در روند تعويض بازيكن با بازيكن، شك را از سانز گرفت و در عوض بن والاس و ساشا پاولوويچ به اضافه يك بازيكن رده سني اميد و مقداري پول را به في‌نيكس داد! دني فري مديركل كاواليرز مي‌گويد: «بديهي است كه آينده جيمز و ماندنش نزد ما نهايت اهميت را داشته باشد و در اين راه بايد هر چه سريع‌تر قهرمان ليگ شويم. زمان صبور بودن براي اين مهم تمام شده است. اين زماني است كه بايد پرشتاب و بي‌صبر به سمت هدف رفت. اونيل ما را صاحب اين سرعت مي‌كند.»