دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تعطیلی بازار تبریز بدلیل سوءتفاهم بود

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی‌ تعطیلی بازار کفاشان تبریز در روزهای گذشته را به دلیل بروز سوء تفاهم در بین اصناف این بازار عنوان کرد.

رسول رسولی در گفت و گو با مهر افزود: برای 16 نفر از اصناف بازار کفاشان تبریز دعوتنامه حضور در کارگاههای آموزشی قانون مالیات بر ارزش افزوده ارسال شده بود که متاسفانه به دلیل سوء تفاهم آنان چنین تلقی کرده بودند که این دعوتنامه برای اخذ مالیات ارسال شده است.

وی در عین حال اعتراض اصناف دیگر به قانون مالیات بر ارزش افزوده را تلویحاً پذیرفت و افزود: بیشتر اعتراضها به نحوه اجرای این قانون است زیرا معترضان بر این باورند باید قانون مالیات بر ارزش افزوده برای تمام صنوف اجرایی شود.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی تمام واردکنندگان، صادرکنندگان، اشخاص حقوقی و بورسها را مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده خواند و گفت: معتقدیم اجرای نظامند این قانون با بهره مندی مودیان مالیاتی از برنامه های آموزشی به تدریج نهادینه خواهد شد.

رسولی خاطرنشان کرد: اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی آماده است آموزشهای لازم را به صورت رایگان در تبریز و سایر نقاط استان برای اصناف برگزار کند.

هفته گذشته اصناف بازار کفاشان تبریز در اقدامی اعتراض آمیز نسبت به اعمال قانون مالیات بر ارزش افزوده واحدهای صنفی خود را تعطیل کرده بودند.