دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر دومين سالگرد ارتحال آيت‌الله مشكيني در قم

مراسم بزرگداشت دومين سالگرد ارتحال آيت‌الله علي اكبر مشكيني رئيس فقيد مجلس خبرگان رهبري امشب در مسجد اعظم قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، در اين مراسم كه امشب با حضور آيت‌الله سبحاني، آيت‌الله يزدي رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم، نمايندگان بيوت مراجع عظام تقليد، حجت‌الاسلام ري‌شهري، حضرات آيات اميني و استادي و همچنين اعضاي جامعه مدرسين حوزه علميه قم، اعضاي دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري، نمايندگان مجلس خبرگان رهبري، توليت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)، نمايندگان مردم قم در مجلس شوراي اسلامي، استاندار و ديگر مسئولان استان قم برگزار شد، حجت‌الاسلام راشد يزدي در سخناني به تشريح ويژگي‌هاي شخصيتي آيت‌الله مشكيني و نقش وي در دوران قبل و بعد پيروزي انقلاب اسلامي پرداخت.

شركت كنندگان در اين مراسم با قرائت فاتحه ياد و خاطره امام جمعه فقيد قم را گرامي داشتند و براي ايشان از خداوند متعال علو درجات را خواستار شدند.

لازم به ذكر است آيت‌الله علي اكبر فيض معروف به مشكيني‌ در سال‌ 1300 هجري‌ شمسي‌ در روستايي‌ از توابع‌ بلوك‌ مشكين‌ و در ميان‌ خانواده‌اي‌ متدين‌ و اهل‌ علم‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود.
وي پس از گذراندن دوره‌هاي تحصيل مقدماتي از محضر آيت‌‌الله‌ العظمي‌ بروجردي ‌(ره‌)، آيت‌الله‌ العظمي‌ محقق‌ داماد (ره‌) و امام‌ خميني ‌(ره‌) بهره‌ برد.

رئيس فقيد مجلس خبرگان رهبري در كنار تحصيل علوم ديني و چاپ آثار مختلف همواره قبل و بعد از انقلاب اسلامي نيز حضوري فعال در عرصه‌هاي سياسي كشور داشت و در دوران مبارزات انتخاباتي نيز بارها به نقاط مختلف تبعيد شد.

با پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ آيت‌الله‌ مشكيني‌ در مسئوليت‌هاي‌ گوناگوني‌ از جمله عضويت‌ در خبرگان‌ تدوين‌ قانون‌ اساسي‌، مسئوليت گزينش‌ و اعزام‌ قضات‌ با حكم‌ امام‌ (ره‌)، رياست‌ مجلس‌ خبرگان‌ رهبري‌ در هر سه‌ دوره‌، امامت‌ جمعه‌ قم‌ با حكم‌ امام (ره‌) و رهبر انقلاب، عضويت‌ در جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ و رياست‌ شوراي‌ بازنگري‌ قانون‌ اساسي‌ و… به ايفاي نقش پرداخت.

آيت‌الله علي مشكيني عصر روز دوشنبه هشتم مرداد ماه سال 86 مصادف با 14 رجب بر اثر نارسايي و اختلال كليوي در سن 86 سالگي دار فاني را وداع گفت.