دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر سانحه برای کوهنورد ايراني در قله آرارات

خبرگزاري آناتولي گزارش داد، يک بانوني ايراني عضو گروه کوهنوردي که در حال صعود به قله آرارات بود، در ارتفاع 3500 متري به پرتگاهي سقوط کرد و زخمي شد.

این کوهنورد زن عضو يک گروه کوهنوردي 10 نفره خارجي بود که قصد داشت به قله آرارات صعود کند. بر اساس اعلام ژاندارمري منطقه، تيم هاي نجات به محل حادثه اعزام کرده و گفته مي شود که دوستان اين خانم ايراني در تلاش انتقال وي به دامنه کوه هستند.

ماهروکي که به عنوان رهبر گروه در حال صعود به قله بود، با بي سيم خبر مصدوم شدن يک بانوي کوهنورد ايراني را شنيده و با تيم همراهش به کمک وي شتافته است.

ماهروکي در تماس تلفني ايرنا با اعلام اين که شارژ تلفنش رو به اتمام است به طور خيلي خلاصه به سووالات پاسخ داد.

وي گفت: ما در حال حمل خانم “نرگس ايزديار” بانوني ايراني از ارتفاع 3700 متري هستيم و تيم نجات در ارتفاع 2200 متري در انتظار آنان مي باشد.

ماهروکي اضافه کرد: اميدواريم به سلامت و با موفقيت بتوانيم ايشان را از کوه به پايين حمل کنيم .
وي افزود: خانم نرگس از ناحيه سر و دست و پا زخمي شده و خوشبختانه پزشکي هم که در اکيب حضور داشته به موقع توانسته کمکهاي اوليه لازم را انجام بدهد.

بنابر اين گزارش،‌ تيم نجات در ارتفاع 2200 متري قله در انتظار تحويل گرفتن بانوي ايراني زخمي شده مي باشد. صعود به قله آرارات که در ترکيه به آن “آغري” گفته مي شود، با اخذ مجوز از نيروهاي انتظامي ترکيه صورت مي گيرد ولي آناتولي مدعی شد گروه يادشده بدون اطلاع نيروهاي ژاندارمري به قله صعود کرده بود که در چنين صورتي گروه کوهنوردي تحت پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت.