دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر شرايط براي «تشدید» تحريم ايران مناسب نيست

سرویس بین‌الملل «» ـ وزير امور خارجه ايتاليا، پس از نشست گروه «جي 8» گفت: تا کنون شرايطي كه موجب تشديد تحريم‌ها عليه ايران باشد، فراهم نيست و آنچه هم اكنون درباره ايران براي جامعه جهاني مهم است، پایان یافتن تشنج‌هاي داخلي است.
«فرانکو فرانتيني» كه كشورش رياست دوره‌اي «جي 8» را بر عهده دارد، افزود: انتظار داريم تحريم‌هاي كنوني، بتواند ايران را از فعاليت‌هاي اتمي باز دارد و جامعه جهاني را از نگراني درآورد.
بنا بر این گزارش، يك ماه پيش، ايتاليا و فرانسه اعلام كرده بودند كه مي‌توان تحريم‌ها را عليه ايران تشديد كرد، اما بايد به انتظار نتيجه انتخابات باشيم.
از سوي ديگر، «آدميرال ماك مولان»، رئيس ستاد ارتش آمريكا گفت: جهان روزنه‌هاي اميد براي گفت‌وگو با ايران را از دست ندهد و هر چه سريعتر باب گفت‌وگو با ايران را باز كنند.
او كه در مركز واشنگتن با خبرنگاران سخن می‌گفت، افزود: بسيار خوب است كه آمريكا قصد گفت‌وگوي مستقيم را با ايران دارد، اما توجه كنيم اين زمينه، هميشه فراهم نيست و ممكن است از دست برود و از اين پس آمريكا هم نتواند با ايران به گفت‌وگو بنشيند، آن گاه تكليف جهان با پرونده اتمي ايران چه خواهد شد.
اين ژنرال آمريكايي تصریح كرد: روند فعاليت اتمي ايران، می‌تواند به سوي تسليحات اتمي باشد و اين وضعيت شرايط را براي ما در عراق و افغانستان بسيار پيچيده خواهد كرد.