دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر فرمانده کل سپاه: آماده همکاری با کشورهای منطقه

کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با همکاری و همدلی با یکدیگر می توانند به تامین امنیت پایدار در منطقه کمک کنند و ما آماده همکاری با همه کشورهای منطقه هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، در دیدار سرلشکر احمد بن علی العطیه رئیس ستاد نیروهای مسلح قطر و هیئت همراه با سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه با تاکید بر اهمیت دو کشور در منطقه و تقویت همکاریها به ویژه در بخش دفاعی برای حفظ و تامین امنیت پایدار در منطقه تاکید شد.

در این دیدار سردار جعفری با قدردانی از مواضع حکیمانه و مدبرانه امیر قطر در مسائل بین المللی و منطقه ای به ویژه در قبال جمهوری اسلامی ایران و توجه خاص به موضوع لبنان و فلسطین افزود: مرز مشترک ما با قطر خلیج فارس است که منطقه ای استراتژیک و مهم محسوب می شود و همین مسئله ضرورت همکاری بین دو کشور را بیشتر و ضروری تر می کند.

وی نقش جمهوری اسلامی در تامین امنیت خلیج فارس را مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه مسئولیت حفاظت از خلیج فارس بر عهده سپاه پاسداران گذاشته شده قطعا در این زمینه همکاریهای خوبی را با قطر می توانیم داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما دنبال استقرار آرامش و حفظ وحدت در منطقه هستیم اظهار داشت: با اتکال به خداوند، رهبریهای داهیانه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و همت مردم جمهوری اسلامی ایران پس از 30 سال از یک موقعیت ممتاز و ویژه در منطقه و جهان برخوردار است و ما خواهان روابط عمیق و دوستانه با کشورهای دوست و مسلمان به ویژه در منطقه خاورمیانه هستیم.

در این دیدار سرلشکر العطیه ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مقامات جمهوری اسلامی با تاکید بر نقش جمهوری اسلامی ایران در ثبات منطقه علاقمندی کشورش را به تعمیق بیش از پیش روابط با ایران اعلام کرد.

وی با اشاره به زمینه های مشترک همکاری بین دو کشور گفت: ما با آگاهی از توانمندیهای جمهوری اسلامی خواهان گسترش روابط به ویژه در حوزه های آموزش و انتقال تجربیات در حوزه های دفاعی هستیم.