دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ولایتی:انگلیس و فرانسه،بدتر از آمریکا هستند

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل با اشاره به حوادث اخیر گفت : هم اکنون همه مسائل به مجاری عادی خودش برگشته است و دشمنان باز هم به بن بست خوردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، ولایتی در نشست خبری گفتگوی ویژه سیما با بیان اینکه این اول باری نیست که ایران با مداخلات کشورهای غربی مواجه است ، افزود: ملت ایران در مقابل زیاده خواهی و تجاوز بیگانگان ایستاده است.

وی تصریح کرد: این ملت و مسئولانش کسانی هستند که با اتحاد و همبستگی همواره توطئه های دشمنان را خنثی کرده اند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل با اشاره به اینکه بیگانگان درصدد ایجاد شایعه و اختلاف برای نابودی نظام هستند ، افزود : با اتحاد و همبستگی منحصر به فرد ملت ایران هیچ گسستی در هویت ملی و تاریخی ایران بوجود نخواهد آمد.

ولایتی با بیان اینکه دشمنان به دنبال یارگیری در ایران و فروپاشی نظام و حاکمیت هستند ، گفت : دشمنان هیچ وقت برآورد صحیحی از داخل ایران ندارند و بعد متوجه می شوند که برآوردشان ناصحیح بوده است.

وی ادامه داد : در اغتشاشات اخیر توطئه ها و دخالتهای غربی ها به ویژه انگلیس و فرانسه هیچ تغییری در نظام پابرجای ایران ایجاد نکرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل باردیگر موضع کشورهای غربی را درباره اغتشاشات و دخالت در ایران متفاوت ارزیابی کرد و گفت: انگلیس و فرانسه در امر دخالت در امور داخلی ایران ، بدتر از امریکا بودند.

وی درباره صحبت های وزیر امور خارجه ایتالیا درخصوص انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: به سفارت ایتالیا توصیه می کنم که به ایشان بگویند حرفهایش را حساب شده بزند چرا که ایشان فهم درستی از منطقه حساس خاورمیانه و ایران ندارد.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل همچنین درباره اظهارات بعد از انتخابات مقامات کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه گفت : غربی ها هر کشوری را که از آنها پیروی و بر اساس منافع انها عمل کند، دارای دموکراسی می دانند.

وی در ادامه به مخالفت کشورهای غربی درباره فعالیتهای صلح آمیز هسته ای ایران اشاره کرد و گفت: کشورهای غربی به ویژه انگلیس و فرانسه درپی این هستند که ایران حتی فعالیت هسته ای صلح آمیز را ادامه ندهد.

ولایتی با اشاره به مخالفت انگلیس و فرانسه با فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران گفت : انگلیس و فرانسه ، ایران ضعیف شده را برای میز مذاکره می خواهند و به دنبال توقف فعالیت هسته ای ایران هستند و این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران قوی تر از دیروز در صحنه حاضر است و یک گام از فعالیت هسته ای صلح آمیز عقب نشینی نخواهد کرد.

ولایتی خطاب به برخی کشورهای منطقه گفت: اگر از موضع ضعف با کشورهای غربی همکاری کنند ضربه می خورند.

وی افزود: اگر غربی ها برای برخی از کشورهای منطقه به ظاهر دلسوزی می کنند ، آنها بدانند که غربی ها درپی منافع خودشان هستند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل همچنین درباره موضع گیری های متفاوت برخی عناصر در منطقه خاطرنشان کرد : بعضی از کشورهای منطقه حسادتی با ایران دارند و به غلط خودشان را هم قد ایران می دانند.

وی تصریح کرد: ایران بدون آنکه ادعای بزرگتری در منطقه داشته باشد حامی مظلومان بوده و از کشورهای مظلوم دفاع کرده است.

ولایتی درباره اظهارات رسانه های غربی درباره حمله رژیم صهیونیستی به ایران گفت : این نوع اظهارات مانورهای تبلیغاتی توخالی است چرا که این فسیل های صهیونیست ، شکست خورده اند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل گفت : آنهایی که در پشت صحنه از این رژیم غاصب حمایت می کنند می دانند که خاورمیانه بسیار حساس است و توزان سیاسی و اقتصادی بسیار ظریف و شکننده ای دارد.

وی تصریح کرد : ایران در بین کشورهای منطقه حرف اول را می زند و در آینده هم حرف اول را خواهد زد.

ولایتی درباره حضور کشورهای غربی در برخی کشورهای منطقه گفت: کشورهای غربی و امریکا با وجود ایران هرگز نمی توانند در افغانستان ، عراق ، فلسطین و لبنان قدمی بردارند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل باردیگر با اشاره به توطئه های دشمنان در 30 سال انقلاب اسلامی افزود: به رقم این توطئه ها ایران امروز جزو 10 کشور صنعتی و با فناوری های مختلف است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش درباره قتل زن مسلمان محجبه مصری در دادگاه آلمان گفت: آنها همواره عملکردشان بر اساس یک بام و دو هوا است و توقعی بیشتر از آنها نیست چرا که نظام حکومتیشان اوختاپوستی است.