دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر گزارش سایت AFC از وداع هاشمیان

چند روز بعد از کناره گیری علی کریمی و مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان نیز از بازی در تیم ملی خداحافظی کرد. مهاجم بوخوم روز دوشنبه درحالی که فقط دوهفته تا تولد34سالگی فاصله داشت با اعلام بازنشستگی اش گفت که مي‌خواهد جایش را به جوان‌ترها بدهد.”برای تیم ملی آرزوی موفقیت مي‌کنم و مایلم جایم را به جوان‌تر‌ها بدهم”.

به گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا؛ هاشمیان آخرین بار در بازی ایران با کره جنوبی در سئول در پانزده دقیقه اخر به میدان رفت. آن بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید و ساعاتی بعد با تساوی بدون گل عربستان و کره شمالی ایران شانس صعود به جام جهانی 2010 را از دست داد.

هاشمیان در این باره گفت: “تیم ملی ايران پتانسیل خوبی داشت، اما با بدشانسی و تعویض پی‌در‌پی کادر فنی از رسیدن به جام‌جهانی در آفریقای جنوبی بازماند. آرزوی من این بود که تیم ملی را به جام‌جهانی ببریم و با این کار دل مردم عزیز کشورمان را شاد کنیم، اما متاسفانه چنین نشد. اکنون در مقطعی قرار گرفته‌ام که ترجیح مي‌دهم جوان‌ها جای مرا در تیم ملی بگیرند و امیدوارم تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های آتی همواره موفق و پیروز باشد”.

پیش از این فدراسیون فوتبال بعد از خبر بازنشستگی مهدوی کیا و کریمی اعلام کرده بود در صورت جدی بودن خداحافظی بازیکنان باسابقه حتما برای آنها بازی خداحافظی برگزار مي‌کند.

هاشمیان که بعد از جام ملت های 2000 لبنان تا بازیهای انتخابی جام جهانی 2006 دور از تیم ملی بود در بازگشت گل های حساسی زد و کمک مهمی برای صعود به آلمان داشت.

اینک جدایی او بعد از دو نام مطرح دیگر فوتبال ایران تحولات اساسی را در تیم ملی ضروری به نظر می رساند.

هاشمیان درباره شرایط فعلی خود گفت : “تمام سعی و تلاشم را به‌کار مي‌بندم تا پس از اين با نام ایران و به عنوان یک ایرانی در تیم‌های خارجی بدرخشم”.

“درحال حاضر بوخوم در اردوی آمادگی پیش فصل در سن گالن سوئیس حضور دارد. من هم نخستین جلسه تمرینی خود را با بوخوم یکشنبه برگزار کردم. البته به دلیل حضور در تیم ملی نتوانستم در اولین جلسات تمرینی تیم حضور داشته باشم”.

بازگشت به تیم ملی؟

هاشمیان که توانست بدون حضور در پرسپولیس و استقلال به بازیکن محبوبی تبدیل شود از این حیث فوتبالیستی متفاوت در فوتبال ایران شد. او که سابقه بازی در هامبورگ، بوخوم، بایرن مونیخ و هانوفر را دارد حالا نگاه دیگری به آینده دارد و می خواهد در زمینه مربیگری موفق باشد.

“امیدوارم روزی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شوم تا بتوانم تجربیات خود را در اختیار این تیم قرار دهم و حضور در جام‌جهانی که در زمان بازی یک بار موفق به انجام آن نشدم را به عنوان سرمربی به انجام برسانم”.