دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز

آفتاب يزد
«از ليون فرانسه تا مسلمانان چين!» عنوان سرمقاله روزنامه‌ آفتاب يزد است كه در آن مي‌خوانيد:
روز هفتم آبان‌ ماه 82، روزنامه كيهان پيشنهاد كرد ادامه همكاري با شركت توتال فرانسه در پروژه‌هاي نفتي ايران، به كاهش فشار بر بانوان محجبه فرانسوي مشروط شود. اين روزنامه براي توجيه پيشنهاد خود نوشت: چطور است پاريس هـمـواره از تـيرگي روابط ايران و آمريكا و ساير كشورهاي اروپايي به نحوي فرصت‌طلبانه استفاده كـرده و شركت‌هاي نفتي خود را جايگزين ساير كشورهاي خارجي در بخش نفت ايران كرده است اما حتي يك بار جمهوري اسلامي ايران براي دادن «امـتياز نفتي» به فرانسه، از اين موقعيت به نفع كاهش محدوديت مسلمانان فرانسوي بهره نگرفته است؟‌

نويسنده مقاله كيهان در ادامه، نگراني اصلي خود را اينگونه بيان كرده بود: اخيراً دادگاه اداري شهر ليون فرانسه، تقاضاي بازگشت به كار نجات‌بن عبدالله زن 33 ساله كارمند بخش كنترل شركت حمل و نقل شهري كه به علت رعايت حجاب اخراج شده بود را نپذيرفت‌.

كيهان
«هدف اصلي سفر اوباما به مسكو» عنوان يادداشت روز روزنامه كيهان به قلم سعدالله زارعي است كه در آن مي‌خوانيد:
سفر سه روزه رئيس جمهور آمريكا به روسيه گمانه زني‌هاي زيادي را در مورد هدف يا اهداف اين سفر و نتايج حاصله از مذاكرات باراك اوباما با رئيس جمهور و نخست وزير روسيه به دنبال داشته است. در اين ميان «تلاش براي تمديد مفاد قرارداد استارت2» كه طي چند ماه آينده دوره 30ساله آن به اتمام مي رسد، مذاكره پيرامون استقرار سامانه ضد موشكي آمريكا در دو كشور اروپاي شرقي ـ چك و لهستان ـ انعقاد قرارداد ميان مقامات دو كشور براي استفاده از آسمان روسيه براي انتقال نيرو و تجهيزات به افغانستان و تلاش براي جلب توافق روس‌ها براي اعمال فشارهاي بيشتر اقتصادي به ايران به قصد واداشتن جمهوري اسلامي به تسليم بعنوان مهمترين اهداف اين سفر ذكر شده اند.

جمهوري اسلامي
«تحليل سياسي هفته» عنوان سرمقاله روزنامه جمهوري اسلامي است كه در آن مي‌خوانيد:
در هفته جاري و با رسيدن نيمه ماه پرخير و بركت رجب شاهد شور و شعف ملت ايران در يكي از اعياد و مناسبت‌هاي فرخنده مذهبي بوديم . ميلاد خجسته مولاي متقيان و امير مومنان حضرت علي بن ابيطالب عليه السلام به اين ايام نورانيت ويژه اي بخشيد و جانهاي تشنه را از زلال معرفت ولايت سيراب كرد. به واقع همانگونه كه نصوص الهي به همراه تصريحات نبوي و واقعيات تاريخي گواهي مي دهند پس از وجود شريف پيامبراكرم (ص ) جهان اسلام شخصيتي به جامعيت و كمالات وجود پرعظمت حضرت علي بن ابيطالب به خود نديده و از همين رو حضرت ختمي مرتبت حضرت امير را همچون « نفس خويش » دانسته و او را « كشتي نجات » « منير هدايت » و « ساحل رستگاري » خواند.

هفته جاري رجبيون به مناسبت نيمه رجب در پاي سفره پربركت ايام البيض قرار گرفته و فرصت قرب الهي را مغتنم شمرده و با محاسبه نفس و مراقبت از اعمال خود را براي قرار گرفتن در پاي ترازوي عدل الهي آماده كردند.