دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر احضار سفرای آلمان و ایتالیا به وزارت خارجه

سفير آلمان در تهران در ارتباط با شهادت «مروه الشربيني» به وزارت امور خارجه كشورمان فراخوانده و مراتب اعتراض ايران به اين اقدام غيرانساني به وي ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، در پي شهادت مظلومانه خانم «مروه الشربيني» يكي از مسلمانان مقيم آلمان در دادگاه شهر درسدن آلمان، سفير جمهوري فدرال آلمان در تهران امروز جمعه 19 تيرماه توسط مديركل غرب اروپاي وزارت خارجه فراخوانده و مراتب اعتراض دولت جمهوري اسلامي ايران به اين اقدام غيرانساني به وي ابلاغ شد.

در اين ديدار با اشاره به اهمال دولت آلمان در واكنش سريع به اين جنايت هولناك، بر مسئوليت اين كشور براي تامين حقوق و امنيت اقليت‌ها و نيز شهروندان مسلمان ساكن در خاك آلمان تاكيد شد.

در اين ديدار همچنين جنايت صورت گرفته در دادگاه شهر درسدن به عنوان نمونه ديگري از گسترش موج اسلام ستيزي در غرب ياد شده و از برخورد گزينشي با موضوع حقوق بشر و بايكوت خبري شهادت خانم الشربيني انتقاد شد.

همچنین سفير ايتاليا در تهران به وزارت خارجه احضار و مراتب اعتراض ايران نسبت به سركوب اعتراض كنندگان عدالتخواه توسط پليس اين كشور به وي ابلاغ شد.

صبح امروز جمعه 19 تيرماه سفير ايتاليا در تهران توسط مديركل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوري اسلامي ايران نسبت به سركوب شديد اعتراض كنندگان عدالتخواه توسط پليس ايتاليا به وي ابلاغ شد.

مديركل غرب اروپا اين گونه رفتارهاي سركوبگرانه را لغو آشكار آزادي‌هاي اجتماعي و اصول دموكراسي دانست و آن را شديداً محكوم كرد.

وي همچنين به كارگيري خشونت توسط پليس ايتاليا عليه تظاهركنندگان و مخالفان اجلاس گروه هشت در آكوئيا ايتاليا را محكوم و خواستار عمل به تعهدات بين‌المللي از سوي دولت اين كشور شد.

ايتاليا رياست اجلاس سالانه گروه هشت كشور صنعتي جهان را از 17 تا 19 تيرماه برعهده دارد.