دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر از علي‌آبادي به ديوان محاسبات شكايت مي‌كنيم

«نماينده ملاير در مجلس شوراي اسلامي، شكايتي را از رئيس سازمان تربيت‌بدني آماده كرده» اين خبري است كه مي‌توانيد آن را در خبرگزاري‌ها ببينيد. حسن ونايي، نماينده ملاير در مجلس، از مهندس علي‌آبادي شكايتي را آماده كرد.

به نوشته اعتماد ملی؛ ماجرا از اين قرار است كه كل بودجه ورزش‌هاي همگاني استان همدان به دستور علي‌آبادي به پاس همدان اختصاص داده شده و اين موضوع باعث شده كه نماينده همدان به طرح شكايتي از علي‌آبادي بپردازد.

اتفاقي كه باعث شده شما به طرح شكايت از رئيس سازمان تربيت‌بدني بپردازيد، چيست؟

حقيقت اين است كه براساس قوانين بودجه در سال‌هاي گذشته، هر دستگاهي بايد درصدي از بودجه سالانه‌اش را براي توسعه ورزش‌هاي همگاني و قهرماني اختصاص دهد. اما با توجه به اينكه تيم‌هاي ليگ برتر به استان‌ها منتقل شده‌اند، اتفاقي در مورد تخصيص بودجه دستگاه‌ها براي ورزش‌هاي همگاني استان افتاد كه اتفاقي منطقي و خوشايند و قانوني نيست. اين اتفاق در استان همدان به اين صورت است كه تقريبا كل اين اعتبار در اختيار پاس همدان قرار گرفت. در صورتي كه همانطور كه مي‌دانيد، اين اعتبار بايد براي توسعه ورزش‌هاي پايه استفاده شود. به هر حال رشته‌هاي مختلف ورزشي از نونهالان و نوجوانان و اميد گرفته تا بزرگسالان بايد بتوانند در رشته‌هاي مختلف پيشرفت كنند و براي اين كار به بودجه احتياج دارند. در هر استاني بالاي 30 هيات ورزشي وجود دارد كه همگي در همين راستا در حال فعاليت‌اند. در صورتي كه اگر اعتبار ورزش‌هاي همگاني استان صرفا به يك تيم فوتبال داده شود، همه‌چيز خراب مي‌شود.

شما از چه كانالي متوجه شديد كه اين اتفاق افتاده؟

ببينيد، تخصص من اصلا اين است. من سال‌ها در ديوان محاسبات عالي كشور بوده‌ام و در مورد بودجه‌ها اطلاعات كاملي دارم. از اول هم متوجه شده بودم كه ممكن است چنين اتفاقي بيفتد. بعد ازاين بود كه با بررسي‌بندهاي مختلف بودجه و اعتباري كه براي ورزش‌هاي همگاني اختصاص داده بودند و تحقيق‌هاي زياد متوجه شدم كه آقاي علي‌آبادي اعتبار دستگاه‌هاي استان را كه قرار بود براي ورزش‌هاي همگاني و قهرماني صرف شود، يكجا به پاس همدان اختصاص داده‌اند.

چرا اين كار انجام شده است؟

تيم‌هاي ليگ برتري به استان‌ها منتقل شده‌اند. مثلا پيكان به قزوين، صبا به قم و پاس هم به همدان منتقل شدند، تا اينجاي ماجرا درست اما هيچ اعتبار دولتي براي اين تيم‌هاي منتقل شده به استان‌ها در نظر گرفته نشده. همين باعث شده كه تصميم بگيرند، بودجه اين تيم‌ها را از محل اعتبار‌هاي ورزش همگاني تامين كنند.

شما براي جلوگيري از اين اتفاق چه كرده‌ايد؟

من بعد از اينكه متوجه اين موضوع شدم، شروع به رايزني با آقاي علي‌آبادي و مديران ارشد استان كردم تا بلكه بتوانيم جلوي اين امر را بگيريم. رايزني‌ها ادامه داشت اما متاسفانه ما موفق نشديم كه جلوي اين تخصيص اعتبار را بگيريم. براي همين تصميم گرفتيم از راه ديگري وارد شويم. فعلا هم منتظريم تا ببينيم وضعيت به همين منوال ادامه پيدا مي‌كند يا تربيت‌بدني تصميم جديدي در اين باره خواهد گرفت. به هر حال رايزني‌ها انجام شده و نتيجه‌بخش هم نبوده است. براي همين مي‌خواهيم از طريق بقيه دستگاه‌هاي نظارتي اقدام كنيم.

شما شكايت خواهيد كرد؟

بله؛ ما شكايت خودمان را در اولين فرصت آماده مي‌كنيم همانطور كه مي‌دانيد مجلس در حال حاضر در تعطيلات تابستاني به سر مي‌برد. بلافاصله بعد از اين تعطيلات، ما شكايت‌مان را براي تغيير در اين تخصيص غيرمنصفانه بودجه و همچنين اين اقدام غيركارشناسانه تسليم خواهيم كرد.

اين شكايت را به چه نهاد قضايي ارائه مي‌كنيد؟

شكايت ما به زودي از طريق ديوان محاسبات كشور، كميسيون اصل نود و سازمان بازرسي كل كشور تسليم آقاي علي‌آبادي، رئيس سازمان تربيت‌بدني خواهد شد.