دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تجربه امامی کاشانی از حضور در شورای نگهبان

امام جمعه‌ موقت تهران با بيان اينكه همه بايد مراقبت كنند كه در جامعه‌ اسلامي اضطراب ايجاد نشود و آرامش بر آن حاكم باشد، گفت:« جامعه وقتي سعادتمند است كه عدالت در آن باشد و جامعه‌ اسلامي وقتي مي‌تواند عدالت را پياده كند كه همدلي و همرنگي بين امت اسلامي وجود داشته باشد. اگر حقوق در بين امت اسلامي رعايت شود اين كمك بزرگي به اجراي عدالت مي‌كند. در غير اين صورت اگر حكومت بخواهد در ميان دل‌هاي از هم گسسته عدالت ايجاد كند، امكان‌پذير نيست.»

به گزارش ايسنا، آيت‌الله امامي كاشاني در خطبه‌هاي اول نمازجمعه‌ اين هفته‌ تهران با اشاره به آياتي از قرآن و احاديثي از معصومين، اظهار كرد:« آنچه در ميان جامعه اسلامي اساس است، اخلاق است، و اقتصاد و سياست در فرع قرار دارند. لقب‌هاي زشت دادن و با الفاظ زشت راجع به افراد حرف زدن جامعه را مي‌لرزاند. ما نمي‌دانيم در درگاه خدا چه كسي بزرگ و عزيز است، چطور مي‌توان گفت من از آن فرد بهترم يا جمعيت ما از جمعيت آنها بهتر است؟»

اين عضو هيات رييسه‌ مجلس خبرگان رهبري در ادامه، يادآور شد:« در همين انتخابات كه در يك كشور70 ميليوني، 40 ميليون راي دادند اين جمعيت همه در يك صف بودند، يك دل بودند و براي سعادت مملكت حركت كردند.هر چهار كانديدا هم همين روحيه را داشتند، بنابراين ما بهتريم يعني چه؟ اگر بگوييم ما بهتريم واي بر دنيا و آخرت‌مان. افراد با خدا رابطه دارند. رابطه‌هاي با خدا را چه كسي مي‌تواند بفهمد؟»

وي با اشاره به انتخابات اخير رياست جمهوري، افزود:« اگر جامعه عيب كسي را بگويد به خود جامعه برمي‌گردد، جامعه را ساقط مي‌كند و ملت را كوچك مي‌كند. ببينيد چه چيزهايي براي ما در دنيا گفتند؟! البته دشمن مترصد اين است كه در ما عيب پيدا كند و بعد بگويد ملت ايران و جمهوري اسلامي چنين و چنان است. اين هبوط و سقوط مربوط به كشور و ملت است. پس جامعه را متشنج و مضطرب نكنيد.»

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تهران نيز با تبريك اعياد ماه رجب و با اشاره به احاديثي از حضرت علي (ع)، گفت:« انتخابات در ايران حضوري پرشور و براي دنيا اعجاب‌انگيز بود. 40 ميليون پاي صندوق‌ها رفتند اما در كنار آن حوادث بسيار تلخي نيز پيش آمد كه براي كشور غمناك و عزا و براي دشمن جشن و سرور بود. اينجا داستاني رخ داد. تكه‌ تاريخي در 22 خرداد 88 پيش آمد و اين قطعه تاريخ درس است.»

به گزارش خبرنگار ايسنا، امامي كاشاني خاطر نشان كرد:« نكته اول اين است كه حضور گسترده مردم ممكن است، اما بايد ديد چه عواملي اين سرور و نشاط را در جامعه ايجاد مي‌كند؟ يكي از اين مسايل تنوع كانديداهاست. بنابراين تنوع يكي از راه‌هاي افزايش مشاركت است. تذكر و رهنمودهاي مقام معظم رهبري هم در مقاطع مختلف بسيار موثر بود. در جامعه‌اي مثل ايران كه مردم بيدارند و مي‌دانند دنيا چشمش به اين كشور است اين عوامل مختلف دست به دست هم داد و چنين پيش آورد. بايد اين را براي دوره‌هاي بعد و انتخابات مجلس ادامه داد. بايد توجه كنيم چه چيزي نشاط و حضور جامعه را بيشتر مي‌كند.»

امام جمعه‌ موقت تهران، با اشاره به وقايع پس از انتخابات، تصريح كرد:« تاريخ نشان داد كه دشمن فرصت‌طلب است، از فرصت‌ها استفاده و كار خود را مي‌كند، چند نفر را از منافقين به كار مي‌گيرد و ملت را به جان هم مي‌اندازد. پس بايد دشمن را خوب شناخت. در اين ميان ضرورت رهبري امر مهمي است، ايشان در روز 13 رجب مطالب راهبردي بيان كرده‌اند كه ضرورت رهبري در اسلام را نشان مي‌دهد. ايشان گفتند دوست و دشمن را بايد شناخت. اين 40 ميليون دشمن نيستند بلكه دشمن كسي است كه از آمريكا و انگليس پول گرفته تا قائله راه‌بياندازند. توجه به اينكه جامعه بايد چطور كارش را پيش ببرد كه دشمن نتواند كاري كند، بسيار مهم است.»

وي با اشاره به تجارب خود در شوراي نگهبان و برگزاري انتخابات، تصريح كرد:« گاهي آقاي مهندس موسوي كه رئيس‌الوزرا بودند و اشخاص از شهرستانهاي به ايشان مراجعه مي‌كردند درباره‌ انتخابات از من سوال مي‌كردند و من به ايشان توضيح مي‌دادم. به قوه‌ مقننه و مجلس مي‌گويم از اين قضايا تجربه بياندوزيد و هر جا فكر مي‌كنيد قانون مشكل دارد قانون را اصلاح كنيد تا در آينده اين مسايل رخ ندهد. همه جاي دنيا اينطور است كه عده‌اي در انتخابات مي‌برند و عده‌اي نمي‌برند اما معمولا اين افراد ديگر پيگيري و دنبال نمي‌كنند؛ بعضي دنبال كردن‌ها نكته‌هايي قانون و اخلاقي در بر دارد كه مي‌توان آن را حل كرد.»

امامي كاشاني يادآور شد:« اگر قوه‌ مقننه چنين تصويب كند كه چارچوب مناظره‌ها و تبليغات چه باشد همه مي‌دانند قانون چيست، اما اگر چارچوب‌ها مشخص نبود و در مناظره‌اي به كسي توهين شد طبيعي است طرفداران آن فرد عصباني مي‌شوند. اگر قرار است مجلس چيزي در اين باره تصويب كند بايد به نحوي جامع باشد كه ناملايمات به صفر برسد.»

وي تاكيد كرد:« مسلما بايد از آنچه آرامش كشور را حفظ مي‌كند غفلت نكنيم و به آن توجه كنيم.»

وي در ادامه اظهار كرد: « ملت بايد يد واحده باشد و يك قطب و محور داشته باشد. به حرف رهبر معظم انقلاب گوش دهيد. اين حرف‌ها را در گوش و دل‌تان ببريد و بر اين اساس قدم برداريد. چرا هر كسي به خود اجازه دهد هر طور مي‌خواهد بنويسيد، مصاحبه كند و سخنراني كند؟