دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تجمع صدها نفری اطراف دانشگاه تهران در سالروز هجده تیر

شبکه خبری انگلیسی زبان «پرس.تی.وی» از تجمع صدها نفری معترضان در حوالی دانشگاه تهران خبر داد.
به گزارش خبرنگار «»، این شبکه خبری دیروز در گزارشی خبر داد که صدها نفر پیرامون دانشگاه تهران، پس از ناآرامی‌های اخیر انتخاباتی تجمع کرده‌اند. در این گزارش که به همراه پخش تصاویری از تجمعات همراه بود، آمده است که نیروهای امنیتی، حضوری پر رنگ و چشمگیر داشتند و تلاش کردند که جمعیت را متفرق کنند.
«پرس.تی.وی» در ادامه گزارش خود، دلیل این تجمعات را فرا رسیدن سالروز حادثه کوی دانشگاه در سال 78 عنوان کرد. در ادامه این گزارش آمده است که مقامات انتظامی و دولتی ایران پیش از این، دریافت هرگونه مجوزی برای برپایی مراسم یادبود حادثه کوی دانشگاه را رد کرده و نسبت به چنین تجمعاتی هشدار داده بودند.
در همین حال، شاهدان عینی خبر دادند که روز گذشته، تجمعاتی در محدوده میدان انقلاب، خیابان جمالزاده تا میدان ولی عصر صورت گرفت که با هشدار پلیس و برخوردهای جزیی میان معترضان و پلیس پایان یافت.
همچنین «سي.ان.ان» در گزارشی، شمار تظاهركنندگان را دو تا سه هزار نفر اعلام كرده و از دستگيري حدود بیست نفر خبر داد.
دانشجویان دانشگاه امیرکبیر نیز مدعی شدند که نیروهای لباس شخصی در ساعت 20:30 دیشب در حمله لباس شخصی‌ها به خوابگاه گلشن در خیابان به آفرین و ورود آنها به خوابگاه، شماری از دانشجویان و نگهبانان خوابگاه را مورد ضرب و شتم قرار داده و بخش‌هایی از ساختمان و امکانات خوابگاه را تخریب کرده‌اند. در حمله ادعا شده، این افراد از گاز اشک‌آور استفاده و به سالن مطالعه، حمام، نمازخانه و طبقات خوابگاه گلشن حمله کرده‌اند.
در این باره، گزارش‌هایی نیز از تجمعاتی در خیابان امیرآباد رسیده است که با هشدار پلیس روبه‌رو شده و پس از مدتی به پایان رسیده است.
گفتنی است، تاکنون از شمار افراد دستگیر شده و آسیب دیدگان احتمالی این تجمعات از سوی منابع رسمی خبری منتشر نشده است.