دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حاج‌صفي جزو 10 سرمايه فوتبال آسيا

بازيكن تيم فوتبال سپاهان در جمع 10 سرمايه ارزشمند فوتبال آسيا قرار دارد.

كدام يك از ستاره هاي قاره كهن مي‌توانند راهي فوتبال اروپا شود؟ جان دردن سردبير بخش آسياي گل به اين سوال پاسخ مي دهد. بازار نقل و انتقالات تابستاني همچنان پابرجاست اما هنوز هيچ انتقال بزرگي از آسيا به فوتبال اروپا صورت نگرفته است.

سایت گل نگاهي به 10 بازيكن برتر و جوان آسيا كه در حال حاضر در فوتبال قاره بازي مي‌كنند، انداخته است. اين بازيكنان روزهاي درخشاني را پيش روي خود دارند و شايد همه آنها به فوتبال اروپا نروند اما مطمئنا بعضي از آنها را در آينده در اروپا خواهيم ديد.

* عبدالرحمان قحطاني (الاتفاق- عربستان)
ديگر قحطاني فوتبال عربستان، ياسرالقحطاني، بازيكن معروف‌تري است اما به نظر مي رسد او شانس انتقال به فوتبال اروپا را از دست داده باشد. اين بازيكن الاتفاق رفته رفته بهتر و بهتر شد و در ليگ قهرمانان 2009 بهترين بازي ها را براي تيمش انجام داد. اين هافبك خلاق توانايي نفوذ در هر دفاعي را داشته و در سن مناسبي براي انتقال به فوتبال اروپا قرار دارد. شايد برخلاف ياسر القحطاني، عبدارحمان از ذهنيت و درك بهتري از شرايط برخوردار باشد.

* شينجي كاگاوا (سرزو ازاكا- ژاپن)
كاگاوا تنها 20 سال دارد اما يك بازيكن شناخته شده در سطح ملي است. تنها تجربه او در ليگ، همراه با سرزو اوزاكا در جي ليگ 2 بوده است اما اين هافبك توانمند از مدت ها پيش چندين تيم اروپايي، به ويژه در لاليگا را به دنبال خود مي ديد. او پيشنهاد هايي براي حضور تمريني در بارسلونا و رئال را داشته اما مطمئنا در تيم هاي كوچك‌تر مي‌تواند جايگاه مستحكم تري در تركيب اصلي داشته باشد.

* فارس الخطيب (العربي- سوريه)
كاپيتان تيم ملي سوريه، بازيكني ريز نقش اما ورزيده كه چند سالي است مدافعان غرب آسيا را به وحشت انداخته است. آمار گلزني او بيش از يك گل در دو بازي است و هم تيمي هايش نه تنها چشم به شوت هاي سهمگين و دقيقش دارند بلكه حضور او در زمين برايشان قوت قلبي است. او ستاره تيم كويتي العربي است و هروقت كه به بازي گرفته شد، گلزني كرد. تاكنون بازيكني از سوريه به اروپا نرفته است اما خطيب مي تواند ثابت كند كه براي هر قاعده اي استثنايي وجود دارد.

* لي چونگ يونگ (اف سي سئول- كره جنوبي)
به نظر مي رسد كه كار انتقال او در حال انجام است و چه كسي مي تواند به باشگاه بعدي او به دليل به خدمت گرفتن يكي از درخشان ترين استعدادهاي فوتبال آسيا خرده بگيرد؟ او به رفتن به لاليگا نمي انديشيد اما در آرزوي انتقال به انگلستان بود. او گل‌هاي زيادي به ثمر رساند و موقعيت‌هاي زيادي خلق كرد و شايد به عنوان هيجان‌انگيزترين بازيكن كي ليگ شناخته شود.

* احمد عجب (القادسيه- كويت)
در اولين بازي براي تيم ملي كويت، هت تريك كرد و از آن زمان، ماشين گلزني اش متوقف نشده است. بازيكني است كه مي تواند از كوچكترين فرصت ها در محوطه جريمه استفاده كند و از جمله مهاجماني است كه توانايي به ثمر رساندن گل هاي متنوعي را دارد؛ گل هاي خوب، گل هاي بد و حتي گل هاي زشت.

* اسماعيل مطر (الوحده- امارات)
شايد برنده توپ طلاي جام جهاني جوانان در سال 2003 هنوز كاملا زمان را از دست نداده باشد اما در 26 سالگي او بايد هرچه سريعتر ترانسفر شود. در چند ماه اخير اين مهاجم با استعداد بارها و بارها براي رفتن به اروپا ابراز علاقه كرد. ديگران نيز با او هم عقيده‌اند از جمله دومينيك باتني، مربي فرانسوي تيم ملي امارات كه گفته: ” وقتي من به ديگر ستاره هاي آسيايي حاضر در فوتبال اروپا نگاه مي كنم، تاسف مي خورم كه چرا مطر اين شانس را ندارد كه در فوتبال اروپا بازي كند و كلاس بازي اش را بالاتر ببرد. ”

*مارك ميليگان (شانگهاي شنهوا- استراليا)
حضور او در همه جاي زمين براي شانگهاي همه را شگفت زده كرد. حضور در يك ليگ جديد هرگز آسان نيست اما همان طور كه انتظار مي رفت ميليگان در ليگ چين خوب كار كرد و به همين دليل زمان زيادي در اين ليگ باقي نخواهد ماند. مدتي پيش ارتباطاتي با آرسنال برقرار كرد اما هرچند توپچي ها كمي دور از دسترس به نظر مي رسند اما حضور در ليگ برتر غير ممكن نيست.

*احسان حاج صفي (سپاهان- ايران)
او كه تنها 19 سال دارد، به استعداد غير قابل انكارش تجارب زيادي نيز افزوده است. اگرچه از نظر قد وقامت و قدرت بدني ضعف دارد اما با كيفيت بالاي خود آن را جبران كرده است و بيش از هر بازيكني در زمين معمولا صاحب توپ مي شود. تكنيك بالا و قدرت پاسوري او پيش از اين او را متمايز كرده بود و اينك او از اينكه دروازه حريف را از راه دور نشانه بگيرد، ترسي ندارد. هرچند سال قبل، انتقال او به بوندس ليگا محقق نشد اما تنها مسئله زمان مطرح است و اگر او روي اين مسئله تمركز كند، شانس انتقال به اروپا را دوباره به دست خواهد آورد.

* مائو جين كينگ (شانگهاي شنهوا- چين)
پسر بد فوتبال چين استعدادي همپاي خلق و خوي بي ثباتش دارد. به دليل ضرب وشتم يك مشتري در رستوران، يك هفته در زندان بود و به همين دليل جايش را در تيم ملي از دست داد و به نظر مي رسد رفتارهاي عجيب و غريب او موجب شده تا صبر مسئولان تيم شانگهاي شنهوا نيز به سر برسد. تنها 22 ساله است و از پتانسيل بالايي برخوردار است. “جويي بارتون فوتبال چين ” چند تيم اروپايي را خواهان خود مي بيند هرچند ممكن است به دليل پول بيشتر به يك تيم چيني ديگر فروخته شود.

* كي سونگ يونگ (اف سي سئول- كره جنوبي)
اين هافبك با استعداد تيم ملي كره تنها 20 سال دارد. بسياري عقيده دارند كه او تابستان امسال يا سال آينده به فوتبال اروپا خواهد رفت. گزارش هايي در مورد بستن قرارداد با پي اس وي آيندهوون به گوش مي رسد اما تيم هاي زيادي در اروپا خواهان “جرارد كره ” هستند و او ميتواند خودش انتخاب كند كه در كدام ليگ بازي كند.