دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر رئیس سیا: بارها کنگره را فریب دادیم

رئيس سازمان اطلاعات مركزي آمريكا (سيا) اخيرا در مقابل كنگره اين كشور اعتراف كرده است كه «سي‌آي‌اي» بارها از سال 2001 كنگره آمريكا را فريب داده است.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه شبكه خبري سي‌ان‌ان، بر اساس نامه‌اي كه از سوي هفت‌تن از نمايندگان كنگره آمريكا براي «لئون پانتا» مدير سازمان اطلاعات مركزي آمريكا فرستاده شده است، پانتا در سخناني در كنگره اعلام كرده كه سي آي اي از سال 2001 تاكنون بارها اطلاعات خود را از كنگره آمريكا مخفي كرده و كنگره را فريب داده است.
نامه هفت تن از نمايندگان كنگره ديروز در پايگاه شخصي «آنا ايشو»، نماينده دموكرات كنگره از ايالت كاليفرنيا منتشر شده است.
در اين نامه آمده است: اخيرا مشاهده كردم كه اعلام كرده‌اي مسئولان ارشد سي‌آي‌اي اطلاعات مهمي را از كنگره آمريكا مخفي كرده‌اند و از سال 2001 ميلادي تا هفته جاري بارها كنگره را فريب داده‌اند.
غير از «آنا ايشو» نماينده دموكرات كنگره از ايالت كاليفرنيا، 6 نماينده دموكرات ديگر نيز اين نامه را امضا كرده‌اند كه عبارتند از: «جان تيرني» از ايالت ماساچوست، «مايك تامبسون» از كاليفرنيا، «راش هولت» از نيوجرسي، «السي هاستينگس» از ايالت فلوريدا، «آدام اسميت» از واشنگتن و «جانس شاكوفسكي» از ايالت ايلينوي.
اين در حالي است كه اين نامه به اطلاعاتي كه مقامات سي‌آي‌اي از كنگره مخفي كرده و نحوه فريب كنگره هيچ اشاره‌اي نكرده است.
بر اساس اعلام يك منبع آگاه، «لئون پانتا» مدير سازمان اطلاعات مركزي آمريكا 24 ژوئن گذشته در مقابل كميته دايمي اطلاعات كنگره آمريكا قرار گرفت و در نشستي محرمانه با اعضاي اين كميته گفت‌وگو كرد.

پيش از اين نيز «نانسي پلوسي» رئيس كنگره آمريكا سي‌آي‌اي را به فريب كنگره در جريان ديدار محرمانه با اعضاي اين سازمان در سال 2002 متهم كرده بود.