دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر زنگ خطر سقوط ورزش مازندران

آقای شعبان وفائی نژاد روزنامه نگار و پیشکسوت ورزش کشتی در پیامی به “” آورده است:

مازندران قطب ممتاز شاخص ورزش کشورمان می باشد و محل تغذیه نفرات تیم ملی در همه رشته های ورزشی، اما اینک زنگ خطر سقوط ورزش استان به گوش می رسد.

مدیرکل محترم تربیت بدنی استان! حضرتعالی بهتر از همه می دانید که بنده در نقد و بررسی ورزش استان اهل تعارف و سفارش نبوده و نیستم و نخواهم بود اما چون احساس مسئولیت برای اعلام هشدار به سکانداری ورزش کشور در رابطه با ورزش مازندران دارم سخنی در چند خط با جنابعالی بیان می کنم.

1 – سقوط و رکود کشتی، ورزش اول مازندران غیرقابل انکار می باشد و با وجود تلاش همه مسئولین هیئت کشتی، ما در سال 84 در قهرمانی کشتی فرنگی جهان 3 نماینده داشتیم و اینک حتی در قهرمانی آسیا یک نفر هم نداریم.

2 – در مسایقات قهرمانی کشتی فرنگی آسیا در سال 84 چهار نماینده داشتیم، اما اینک چندنفر؟ هیچ!

معنای این آمار چیست؟

3 – در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی تنها یک مازنی قهرمان شد!

4 – در کشتی آزاد در مسلبقات انتخابی تیم ملی باز هم تنها یک مازنی قهرمان شد آنهم در مسابقاتی که 5 ملی پوش حضور نداشتند.

5 – در مسابقات جام بین المللی شهید پورزند در نوجوانان در کشتی آزاد تنها 2 نفر قهرمان شدند در حالیکه ما در کشتی فرنگی آزاد جام بین المللی نوجوانان 8 الی 9 وزن قهرمان داشتیم.

6 – یک لشکر کامل نفرات کشتی مازندران آسیب دیدگی دارند آیا این نشان از تمرینات غلط قهرمانان مازنی نمی باشد؟

7 – آقای مدیرکل! همه استانها ورزشگاههای جدیدالتاسیس خود را به گونه ای افتتاح کرده اند که کل ورزشگاه پر از تماشاگر و مراسم افتتاحیه پخش مستقیم اما ما برای افتتاح ورزشگاه 15000 نفری چه کرده ایم؟ آیا توانسته ایم حداقل 5000 نفر را به این ورزشگاه هدایت کنیم؟

8 – موضوع امضای قرارداد با جمهوری داغستان روسیه با توجه به سفرهای هیئتهای کارشناسی مازندران به روسیه و روسها به مازندران، چرا روسها از حضور تیم کشتی مازندران در داغستان روسیه جلوگیری کرده اند؟ موضوع چیست؟

9 – زمانی که ما هیچ نفری از تیم ملی تکواندو نداریم حضور تیمی ازمازندران در جام بین المللی فرانسه با کدام دلیل؟!

10 – مدیر کل محترم، هیات کشتی استان و دست اندرکاران ورزش این دیار که تلاش برای برگزاری جام عبدالله موحد، که کار مناسبی است، چرا شما تلاش نمی کنید جام بین المللی شهید ناطق نوری که سابقه بیش از 15 ساله در کشتی جهان را دارد احیاء کنید؟

11 – چرا از برگزاری مسابقات بین المللی شمشیربازی مازندران خبری نمی باشد؟

این جام سابقه 10 ساله در شمشیربازی جهان دارد.

آقای مدیر کل در ورزش مازندران ستارگان زیادی در آسمان ورزش ایران، بین الملل، آسیا و جهان خوش درخشیدند، مازندران چشمه خودجوش ورزش ایران می باشد، این چشمه احتیاج به لایروبی دارد که اگر توان لایروبی دارید با احدی تعارف نکنید. باید تکلیف ورزش استان مشخص شود.

شعبان وفائی نژاد

روزنامه نگاروپیشکسوت ورزش کشتی