دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر “عطای درمان درد را به لقايش بخشيدم”

یکی از کاربران “” در پیامی آورده است:

با توجه به درج برخي اخبار و درد دل هاي مردم در پايگاه خبري شما، تصميم گرفتم مطلبي به را به اطلاع برسانم تا در صورت لزوم درج شود:

بنده دچار بيماري كيست استخوان در ناحيه بازوي دست هستم ضمن آن كه موهبت برخورداري از دفترچه بيمه تأمين اجتماعي را نيز دارم. 3 سال پيش براي درمان قطعي به بيمارستان فارابي مشهد وابسته به تأمين اجتماعي استان مراجعه كردم.

در آن زمان طريقه نوبت دهي بدين‌گونه بود كه بيمار بايد از ساعات اوليه صبح و قبل از شروع به كار درمانگاه تخصصي بيمارستان، در صف چند ده متري داخل و خارج محوطه ساختمان به انتظار نوبت بنشيند؛ اصلاح مي‌شود: بايستد!!. يعني اگر مي‌خواستي نوبت آن روز را داشته باشي بايد قبل از ساعت 5 صبح به بيمارستان مي‌رفتي تا نزديك ساعت 8 كه نوبت دهي درمانگاه شروع شود. اگر جزو آخري‌ها بودي كه معلوم نبود نوبت به شما برسد. نوبت هم كه مي‌رسيد چند ساعتي طول مي‌كشيد كه دكتر عمومي شما را معاينه و تأييد كند كه به كدام متخصص بايد مراجعه كنيد و اصلا آيا نيازي به ويزيت متخصص هست يا نه!.

بعد از چند روز رفت و آمد و تبهر در چگونگي نوبت‌گيري چشممان به جمال دكتر متخصص روشن شد و ايشان عكس‌برداري راديولوژي از موضع بيماري را تجويز نمودند. جالب است بدانيد كه بعد از آماده‌شدن تصوير راديولوژي و تحويل آن به دكتر در هفته بعد، مجبور شدم دوباره اين مراحل را از سر بگذارنم. يعني در همان صف كذايي چند ساعتي تمرين استقامت عضلاني كرده و بعد از اخذ نوبت دوباره پزشك عمومي دردم را (همان تصوير راديولوژي)تأييد نمايد تا اجازه ديدار پزشك متخصص صادر گردد.

آقاي دكتر كه اين بار درد ما را با استناد به عكس به چشم ديد، دستور داد تا ماه آينده براي تزريق آمپول به آن بيمارستان مراجعه كنم. اما اگر من از همان روز از آن سال تا به حال آن دكتر را ديده و درد آن آمپول را حس كرده باشم شما هم ديده‌ و حس كرده‌ايد.

دقيقا يك ماه بعد كه به آن بيمارستان مراجعه كردم دريافتم كه امواج عصر اكترونيك و اطلاعات، به آن جا هم رسيده است. مسؤولين امر گفتند كه ديگر از آن صف كذايي و عذاب‌آور خبري نيست. شما مي‌توانيداز طريق تلفن و با تماس به اين شماره در منزل خود نشسته و بدون مراجعه به بيمارستان از پزشك متخصص مورد نظر خود نوبت دريافت كنيد. برگه‌اي را هم جهت آموزش طريقه اخذ نوبت، حاوي شماره‌ مخصوص درمانگاه‌هاي تخصصي و نظام پزشكي دكترهاي مختلف به دستم دادند. من هم دعاگو آن جا را ترك كردم و به خانه رفتم.

ــ سلام، شما با درمانگاه تخصصي بيمارستان فارابي مشهد تماس گرفته‌ايد. جهت دريافت نوبت….
ــ تلفن را در حالت تن قرار دهيد.
ــ …..
ــ درمانگاه مورد نظر خود را انتخاب كنيد.
ــ….
ــ‌شماره نظام پزشكي پزشك مورد نظر خود را وارد نماييد.
ــ….
ــ متأسفانه پذيرش پزشك مورد شما تا 48 ساعت آينده تكميل شده است. لطفا مجددا شماره‌گيري نفرماييد.
ــ …..

از اولين تماس من 3 سال است كه مي‌گذرد و من بارها اين جملات را شنيده‌ام. آن اوايل اميدوار بودم و تلاش زيادي براي دريافت نوبت مي‌كردم. اما سه سال از عمر من گذشت ولي اين 48 ساعت آينده به اتمام نرسيد. در آن ميان 2 بار به بيمارستان مراجعه كردم و مسؤولين تأكيد نمودند كه راه همان است و لا غير. از چند ماه پيش كه آخرين تماس را گرفتم ديگر عطاي ديدار دريافت نوبت، عرض عارضه و درمان درد را به لقايش بخشيدم.

روزي با مسؤول حسابداري ادارمان نشسته بوديم و بحث از محاسبه سهم بيمه تأمين اجتماعي و كسر آن از حقوق اينجانب بود.

بنده حدود 450 هزار تومان حقوق مي‌گيرم، بر اساس مقررات 30 درصد از اين مبلغ به عنوان سهم بيمه تأمين اجتماعي محسوب مي‌شود كه 7 درصد آن را از حقوق اينجانب كسر كرده و 23 درصد باقيمانده را كارفرما پرداخت مي‌كند. شما خود حساب كنيد به واسطه بنده ماهيانه فقط چه مبلغي به حساب سازمان تأمين اجتماعي واريز مي‌شود.

و من سه سال است كه با بيماري خود دست و پنجه نرم مي‌كنم و مي‌ترسم از اين كه تنم به تنه ديگري بخورد و استخوان چون شيشه‌ام در جا پودر شود.

اگر فقط آن 7 درصد را در طول اين سه سال پس‌انداز مي‌كردم، با آن پول بارها بهبودي يافته بودم.
تا ديروز كه دكتر ديگري به من گفت الان كه جواني اگر بيماريت را مداوا نكني در آينده به مشكل جدي بر خواهي خورد و من هنوز مانده‌ام كه آيا به انتظار بنشينم يا اين كه به عريضه نويسي كنم.
كاش مي‌شد دوباره آخر همان صف را از سر گرفت.