دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر مسؤولان مخابرات از همراه اول استفاده نمي‌كنند!

سرويس پيام‌كوتاه كشور براي دومين بار بعد از 3 روز برقراري، مجدداَ قطع شده، درحالي كه مسؤولان مخابرات از اين امر اظهار بي‌اطلاعي مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار ايلنا، از روز 14 تير كاربران تلفن‌همراه و استفاده‌كنندگان سرويس پيامك بار ديگر با قطعي اين شبكه مواجه شدند درحالي كه اين مشكل به تازگي بعد از 21 روز رفع شده بود و با وجود اختلالات بسيار تاحدودي كاربران را به وضعيت قبل بازگردانده بود ولي بازهم طي دو مرحله ( ابتدا سرويس پيامك همراه اول قطع شد، سپس سرويس پيامك ايرانسل) كل شبكه كشور قطع شد.
نكته جالب اين كه مديران و مسؤلان وزارت ارتباطات، مخابرات و همراه اول نه تنها در اين خصوص هيچ‌گونه اطلاع‌رساني و يا حتي توضيحي نمي‌دهند بلكه از قطع پيامك هم اظهار بي‌اطلاعي مي‌كنند.
اينجا يك سؤال پيش مي‌آيد در شرايطي كه سيم‌كارت مورد استفاده يك مسؤول، همراه اول است؛ آيا عدم اطلاع از قطعي سرويس‌هاي آن استفاده نكردن از اين سرويس‌ها نيست؟
تمام مديران از زمان مسؤول شدنشان از سيم‌كارت‌هاي دولتي همراه اول استفاده مي‌كنند و شايد اين بي‌اطلاعي به عدم استفاده آنها از امكانات همراه اول اعم از SMS ، MMS ، GPRS مربوط مي‌شود.
اين عدم بي‌اطلاعي ظاهري و يا اعلام اختلال فني تنها شعور كاربران را نشانه گرفته است و نسان‌دهنده اين است كه در هزاره سوم حقوق اوليه ارتباطات در كشور وجود ندارد.
بر اساس اين گزارش، مدير عامل مخابرات ضرر اين شركت را از قطعي پيامك صفر و ناچيز عنوان مي‌كند درحالي‌كه به اذعان خود اپراتورها اين زيان بسيار زياد است و تنها با اقزايش تعرفه، ارسال چندباره پيامك‌ها در زمان برقراري يا افزايش ميزان مكالمه نيز اين ضرر جبران نمي‌شود.
برخي از مسؤولان تنها براي اينكه دليلي آورده باشند از اختلال فني يا تاثير آلودگي هوا در قطعي شبكه سخن به ميان آورده‌اند اين در حالي است كه به گفته يك كارشناس مخابرات تاكنون هيچ اختلال فني توسط شركت ارتباطات سيار و وزارت ارتباطات در شبكه پيامك گزارش نشده است و اينكه شايعه شده است اختلال در ارسال پيامك به دليل آلودگي هوا است، صحت نداشته و آلودگي هوا هيچ تأثيري در اين زمينه ندارد.

به گزارش ايلنا، محدوديت در ارتباطات تنها مربوط به سيستم پيام كوتاه نمي‌شود و هم اكنون ارتباط از طریق کارت‌های تلفن بین‌المللی برای تماس با خارج کشور میسر نیست و شرکت‌های ارائه‌دهنده کارت‌های بین‌المللی این مشکل را ناشی ار عملکرد شرکت مخابرات می‌دانند، همچنين سامانه 118 نيز خارج از دسترس شده و سرويس MMS ، GPRS نيز كه از ابتدا قطع بوده است.