دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر موافقت مشروط با جهانی شدن ایران

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) طی نامه‌ای رسمی موافقت خود را مبنی بر حضور ایران در لیگ جهانی اعلام کرده منوط به اینکه تیم ایران بتواند در کنار توجه به مسائل سخت‌افزاری و مالی سهمیه جهانی خود را از مسابقات انتخابی به دست آورد.

به گزارش مهر، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) در پی رایزنی‌های فدراسیون والیبال ایران برای راهیابی به لیگ جهانی موافقت خود را به فدراسیون والیبال ایران اعلام کرد. در نامه ارسالی به فدراسیون والیبال ایران آمده است:”نامه شما را دریافت و بررسی کریم. والیبال ایران می‎تواند در لیگ جهانی شرکت داشته باشد البته در صورتی که بتواند به عنوان یکی از دو تیم جایگزین، مجوز حضور در این رقابت‌ها را به دست آورد. ضمن اینکه باید به شرایط سخت افزاری و مالی مورد نیاز برای جهانی شدن هم توجه کافی داشته باشید.”

اما مسابقات انتخابی که ایران باید از طریق آنها سهمیه جهانی را جستجو کند، کی، کجا و با حضور چه تیم‌هایی برگزار می‌شود؟ منظور دقیق از شرایط سخت افزاری چیست؟

سعید درخشنده دبیر فدراسیون والیبال با بیان اینکه نامه مدیران FIVB ابهامات زیادی دارد به خبرنگار مهر گفت: در نامه‌ای که از طریق ایمیل به دستمان رسیده است تنها قید شده که حضور موفق در مسابقات انتخابی تنها راه جهانی شدن ایران است. اما در مورد چگونگی برگزاری این رقابت‎ها هیچ اشاره‌ای نشده است. همان طور که در مورد شرایط سخت افزاری هم توضیحی ارائه نشده است. فقط می‎دانیم پرداخت 800 هزار دلار به عنوان ورودیه بازی‌ها، شرط اول جهانی شدن است.

دبیر فدراسیون والیبال تاکید کرد: همین که FIVB نسبت به تلاش‎ها و رایزنی‎های صورت گرفته از سوی فدراسیون والیبال واکنش نشان داده جای امیدواری دارد. البته بلافاصله پس از دریافت نامه فدراسیون جهانی از مدیران این فدراسیون خواستیم تا در مورد مسابقات انتخابی و شرایط سخت افزاری توضیحات لازم را ارائه کنند. چراکه فدراسیون والیبال به طور جدی پیگیر حضور در لیگ جهانی است.

رقابت‎های لیگ جهانی والیبال هر ساله با حضور 16 تیم برتر دنیا برگزار می‌شود. کشورهای ژاپن، چین و کره جنوبی نمایندگان قاره آسیا در لیگ جهانی والیبال هستند.

نمایندگان آسیا همراه با آمریکا، ایتالیا، هلند، صربستان، فرانسه، آرژانتین، روسیه، بلغارستان، کوبا، برزیل، لهستان، فنلاند و ونزوئلا برگزار کننده مسابقات امسال لیگ جهانی هستند که دور مقدماتی آن در قالب چهار گروه از 12 ژوئن آغاز شده است.

در پایان مسابقات 2009 و طبق روال هر سال، دو تیم از دور بازی‌ها کنار می‌روند و دو تیم جدید برای حضور در لیگ 2010 معرفی می‌شوند. همان طور که هلند و آرژانتین تیم‌های جدید مسابقات سال جاری هستند که توانستند به عنوان تیم‌های جایگزین سهمیه جهانی بگیرند.