دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر هوای تهران همچنان ناسالم است

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران با بیان این‌که غلظت آلاینده‌های هوا (ذرات معلق)، امروز پنجشنبه در مقایسه با روز گذشته کاهش یافته است، گفت: با وجود شاخص‌های موجود، وضع هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم قرار دارد.
لنکرانی: آلودگی هوا؛ قربانی نداشت
یوسف رشیدی به خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: شاخص آلودگی ذرات معلق هوای امروز تهران در مقایسه با دیروز از 187 پی اس آی (PSI) به 163 پی اس آی کاهش یافته است.
وی گفت:با وجود وزش باد، وضع آلودگی هوای تهران همچنان بیشتر از حد استاندارد است و امیدواریم فردا شرایط بهتر شود.
رشیدی خاطرنشان کرد: شاخص‌های گوگرد، ازن، نیتروژن و منواکسیدکربن هوای تهران، در شرایط سالم است.
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران درباره شرایط هوا در هفته آینده هم گفت: پیش‌بینی در این زمینه به اعلام گزارش‌های سازمان هواشناسی بستگی دارد.
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی تهران هم گفت: با توجه به کاهش غلظت آلاینده‌های هوای پایتخت در روز پنجشنبه در مقایسه با دو روز گذشته، تعداد تماس‌های بیماران قلبی و ریوی با اورژانس، کاهش یافته است.
دهقان پور افزود: با توجه به آلودگی هوای تهران درروزهای دو شنبه و سه شنبه، میزان مراجعه بیماران قلبی و ریوی و تماس‌های آنان با مراکز فوریت‌های پزشکی، 7 درصد افزایش یافته بود.
وی تصریح کرد: با توجه به کاهش آلاینده‌ها در روز گذشته، این میزان 4 درصد کاهش یافت و تا ظهرامروز نیز این روند رو به کاهش بوده است.
رئیس مرکز فوریت‌‌های اورژانس تهران تأکید کرد: از روز دوشنبه به علت افزایش آلودگی هوای تهران، 115 پایگاه اورژانس در حالت آماده باش کامل هستند و همچنین 35 گروه عملیاتی اورژانس برای کمک‌رسانی و انتقال سریعتر بیماران به مراکز درمانی در میادین مستقر شده‌اند.
خبر دیگر اینکه صدها شناور صیادی و قایق ماهیگیری با بهبود نسبی وضعیت آب و هوا فعالیت خود را در آبهای جنوبی خوزستان و شمال غرب خلیج فارس از سرگرفتند.
مدیر کل شیلات خوزستان گفت: از امروز وضعیت جوی مساعدتر از پیش شده و وضعیت خلیج فارس تقریباً عادی است به گونه‌‌ای که ارتفاع موج از 10 پا به 3 پا رسیده است.
بنا بر اعلام ستاد حوادث غیرمترقبه خوزستان در سال جاری این بیست و هفتمین بار است که وضعیت نامساعد جوی فعالیت اقتصادی و رفت‌وآمد شناورها را در آب‌های جنوبی خوزستان با اختلال روبه‌رو می‌کند.