دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نامه رویانیان به احمدی‏‏نژاد درباره وضعیت خودروها

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با انتقاد شديد از عملكرد موسسه استاندارد گفت: موسسه استاندارد به جاي دفاع از ايمني خودروها با ناديده گرفتن مصوبات ابلاغي دولت در اين زمينه به روابط عمومي وزارت صنايع و خودروسازان تبديل شده است!

سردار محمد رويانيان روز جمعه در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به همكاري خوب خودروسازان در خصوص نصب ترمز ضد قفل (ABS) و برچسب انرژي بر روي خودروهاي توليدي افزود: متاسفانه خودروسازان هنوز موفق نشده‌اند به طور كامل اين مصوبه را اجرا كنند.

وي با اشاره به اينكه موسسه استاندارد پايبند به مصوبات و الزامات دولت در راستاي ارتقاي ايمني و كيفيت خودروها نبوده و در راستاي آن حركت نمي‌كند افزود: اين موسسه تا كنون گام مثبتي در كشور برنداشته كه بتواند اعتماد دستگاه‌هاي مسئول و مردم را جلب كند.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با تاكيد بر اين كه موسسه استاندارد بايد از ارتقاي كيفيت و ايمني خودروها حمايت كند نه از خودروسازان، تصريح كرد: توصيه ما به موسسه استاندارد اين است كه با تعامل با پليس، سازمان حفاظت محيط زيست، ساير دستگاه‌ها، دانشگاه‌ها و مراكز دانشگاهي به رسالت حقيقي خود به طور صحيح عمل كند.

وي با اشاره به اينكه خودروسازان طي جلسات مكرر با پليس راهنمايي و رانندگي آمادگي خود را جهت هرگونه همكاري براي ارتقاي ايمني و كيفيت خودروها اعلام كردند افزود: اين در حاليست كه موسسه استاندارد به جاي اجراي وظايف خود و دفاع از ارتقاي ايمني خودروها تنها عليه مصوبات دولت حرف مي‌زند كه اين امر جاي بسي تعجب و تاسف دارد.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از ارسال نامه‌اي به رييس‌جمهوري در خصوص ايمني خودروها خبر داد و به ايسنا گفت: در اين نامه درخواست شده است كه به وزارت صنايع تكليف شود با هماهنگي ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت و پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي، مصوبات دولت در خصوص مسائل ايمني، مصرف سوخت و آلايندگي خودروها را پيگيري كرده و مشخص شود كه چرا اين مصوبات اجرا نشده و چگونه بايد اجرا شود.

وي تصريح كرد: البته وزارت صنايع نيز بايد در جهت استانداردسازي خودروهاي توليد داخل و همچنين كاهش مصرف سوخت در موتور خودروهاي توليدي تا سال 1390 به تكاليف خود اقدام كند كه متاسفانه اقدامات اميدبخشي تا كنون در اين زمينه مشاهده نشده است.