دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر كفاشيان از سرمریی‏اش حمایت کرد: شمس به اعتراض كردن عادت دارد!

رييس فدراسيون فوتبال گفت: حسين شمس به ايراد گرفتن عادت دارد. از نظر ما پول همراهي تيم ملي فوتسال كافي بود و اين درحالي است كه تمام هزينه‌هاي اين رقابت‌ها نيز به عهده‌ي ميزبان مسابقات بوده است.

علي كفاشيان در گفت‌وگو با ايسنا، پيرامون اظهارات اخير “حسين شمس” سرمربي تيم ملي فوتسال ايران مبني بر تبريك نگفتن مسوولي از فدراسيون به خاطر نايب قهرماني تيم ايران در برزيل و همچنين ناكافي بودن مبلغ 3500 دلار كه در اختيار تيم ملي فوتسال قرار داده شده بود، اظهار كرد: تمام هزينه‌هاي تيم‌هاي حاضر در اين مسابقات به عهده‌ي ميزبان بوده است و تيم فوتسال ايران اصلا نبايد خرجي داشته باشد. مبلغ 3500 دلاري كه در اختيار تيم قرار گرفت، به عنوان تنخواه بود كه اگر هزينه‌هاي پيش بيني‌ نشد‌ه‌اي به وجود آمد از آن برداشت كنند و در غير اين صورت آن را به فدراسيون فوتبال بازگردانند. لذا فكر مي‌كنم اين اظهارات تنها ايراد گرفتن‌هايي است كه حسين شمس به اين مساله عادت دارد و واقعا چنين چيزي نيست.

وي افزود: ما شماره تلفن آنها را در برزيل نداشتيم و هنگام بازگشت تيم به ايران كه در ساعات نيمه شب بود، مسوولان روابط عمومي با گل و شيريني به دستور بنده به استقبال آنها رفتند. در مسابقات مهم‌تر بعدي قطعا ما سعي مي‌كنيم هر طور شده به صورت تلفني نيز به آنها تبريك بگوييم و با تداركات بيشتري به استقبال‌شان برويم.

كفاشيان هم‌چنين درمورد استقلال فوتسال از فدراسيون فوتبال نيز گفت: در حال حاضر فوتسال ما به طور كاملا مستقل زيرنظر فدراسيون فوتبال كار مي‌كند و اين مساله‌اي است كه در تمام كشورهاي دنيا و طبق قانون فيفا اجرا مي‌شود. حتي ما فوتبال ساحلي را هم مستقل كرده‌ايم و آنها مي‌توانند خودشان برنامه‌ريزي كرده و امورات‌شان را سپري كنند. ما براي فوتسال سازمان ليگ، كميته‌ي مسابقات و بخش‌هاي مستقل ديگر تعريف كرديم كه طبق يك برنامه و سيستم خاص با نظر خودشان قابليت اداره شدن را دارند.

وي درباره‌ي گله‌هاي مسوولان تيم ملي فوتسال مبني بر عدم توجه به اين تيم و فراهم آوري امكانات لازم براي آنها نيز گفت: همان طور كه گفتم آنها به گرفتن چنين ايرادهايي عادت دارند. اين تيم از بهمن ماه سال گذشته تاكنون حدود 10 سفر خارج از كشور را براي شركت در تورنمنت‌هاي مختلف داشته و مي‌توانيد ازآنها بپرسيد كه كدام سفرتان را بنا بر نبود امكانات لغو كرديد. هزينه‌ي سفر يك تيم به برزيل در اين حد، حداقل بيش از 10 ميليون تومان است كه آنها متاسفانه چنين چيزهايي را نمي‌بينند و مدام حرف‌هاي خودشان را مي‌زنند. آنها فكر نمي‌كنند كه پس چطور حقوق‌هايشان به طور منظم پرداخت مي‌شود و هزينه‌هاي تيم از كجا ‌پرداخت مي‌شود.

كفاشيان درباره‌ي جلسه‌اي كه حسين شمس اعلام كرده با وي خواهد داشت، گفت: من اطلاعي از برگزاري اين جلسه ندارم. البته شنبه جلسه‌ي كميته‌ي تيم‌هاي ملي را برگزار خواهيم كرد. حال بايد ببينم شمس كه فردا به فدراسيون مي‌آيد، چه مي‌گويد اما، اين صحبت‌ها واقعا كوته‌نگري است.

كفاشيان هم‌چنين درباره‌ي حذف تيم ملي فوتبال بانوان ايران از مسابقات مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا نيز به ايسنا گفت: براي اين تيم هم هزينه‌هايي شد، البته معتقدم آنها در حد كافي اردو و بازي‌هاي تداركاتي را پيش از اين مسابقات انجام ندادند كه در اين راه مشكلاتي نيز وجود داشت كه برطرف خواهد شد. البته بايد بپذيريم كه تيم‌هايي چون تايلند و ازبكستان در بخش فوتبال بانوان بسيار قوي‌تر از ما هستند و مدت‌ها كار كرده‌اند و واقعا نتيجه‌ي فعلي تيم بانوان ايران بضاعت واقعي آنهاست. مطمئنا بابرنامه‌ريزي، كار و گذشت زمان هم مي‌توانيم در اين بخش پيشرفت خوبي داشته باشيم كه قطعا به آن نيز خواهيم پرداخت. ضمن اين كه معتقدم عملكرد كادرفني اين تيم هم در اين مسابقات بسيار ضعيف بوده است كه بايد براي آينده آنها هم تصميم‌گيري كنيم.

كفاشيان با اشاره به برنامه‌هاي پيش روي فدراسيون فوتبال تصريح كرد: اين روزها شلوغي بسيار در كارمان وجود دارد و ما سعي مي‌كنيم برنامه‌هاي تمام تيم‌هاي ملي را به طور متعادل و اولويت‌بندي شده كه البته همه‌ي آنها در اولويت هستند، جلو ببريم. فدراسيون براي تيم ملي بزرگسالان، جوانان، نوجوانان، زير 15 و 14 سال برنامه‌هاي كاملي دارد و آنها را نيز به پيش مي‌برد و براي فوتبال بانوان نيز رويه به همين شكل است. ضمن اينكه در اين مقطع به خاطر ناكامي تيم ملي ما به شدت تحت فشار هستيم اما، با اين حال با جديت كامل برنامه‌هاي‌مان را به پيش مي‌بريم. همچنين برگزاري سمينارها، همايش‌هاي بين المللي، همايش‌هاي داوري، آموزشي و… نيز از ديگر برنامه‌هاي ماست كه تاكنون وقفه‌اي در آن نيفتاده و آنها را نيز برگزار خواهيم كرد.

وي درباره‌ي مشكلاتي كه براي صدور گذرنامه‌ي نيمي از بازيكنان تيم ملي اميد به وجود آمده بود و ظاهرا ناشي از عدم پيش بيني فدراسيون از حضور تيم اميد در تورنمنت آفريقاي جنوبي بوده است، گفت: اطلاعات كاملي از اين بحث ندارم. بايد ببينيم مسوولان امور بين‌الملل فدراسيون و تيم اميد در اين زمينه چه صحبت‌هايي دارند كه بهتر است پس از بازگشت تيم اميد از آفريقاي جنوبي به آن بپردازيم. البته فدراسيون مشغله‌ي بسياري دارد و واقعا وقت نمي‌كند كه به طور دقيق به فكر گرفتن گذرنامه‌هاي تك تك بازيكنان باشد. لذا اين مساله نيز به عهده‌ي خود بازيكنان بوده است.

كفاشيان هم‌چنين از عقد قرارداد با چند تيم مختلف براي برگزاري بازي‌هاي تداركاتي تيم ملي بزرگسالان خبر داد و به ايسنا گفت: تمام مسابقات تداركاتي تيم ملي در تاريخ‌هاي فيفادي تا چند سال آينده را مشخص خواهيم كرد. البته قرارداد بازي‌هايي كه تيم ملي بايد امسال انجام دهد را طي چند روز آينده با نهايي شدن مذاكرات‌مان امضا خواهيم كرد.

وي همچنين درباره‌ي حضور مربي ايراني در كنار افشين قطبي و اين كه تناقض‌هايي در اظهارات وي و قطبي در اين زمينه وجود داشته است، گفت: درست است، من تنها حضور مربي ايراني در كنار قطبي در كادرفني تيم ملي را به او پيشنهاد دادم و خواستم از سرمايه‌هاي ايراني در كادر فني تيم ملي بيشتر استفاده شود اما، طبق قراردادي كه با قطبي بستيم، او براي انتخاب دستيارانش تام الاختيار است و مي‌تواند حتي تمام دستيارانش را از مربيان خارجي استفاده كند اما، اميدوارم با جلساتي كه در اين باره با قطبي خواهيم داشت، او تصميم به حضور مربي ايراني در كادر فني تيم ملي بگيرد و انشاءالله نيز همين طور خواهد بود.

كفاشيان درمورد آيين نامه‌ي انضباطي كه كه مجتبي شريفي، رييس كميته‌ي انضباطي از تدوين نهايي آن خبرداده و اعلام كرده بود آن را به رييس فدراسيون فوتبال تحويل داده است، گفت: در حال حاضر براي ديدار از تورنمنت چهار جانبه‌ي سرداران شهيد اردبيل، در اين شهر حضور دارم و اين آيين نامه نيز در فدراسيون است. پس از مطالعه و بررسي آن پيرامون آن نظر نهايي را داده و براي تصويب به مجمع مي‌فرستم.

وي هم‌چنين هرگونه پيگيري و تصميم درباره‌ي بحث منشور اخلاقي را به سازمان ليگ فدراسيون مربوط دانست و در اين باره خاطرنشان كرد: بنده نمي‌توانم نظر دقيقي درباره‌ي بحث منشور اخلاقي بدهم. البته ظاهرا مشكل خاصي براي اجراي آن و تصميمات آنها وجود ندارد و مسوولان سازمان ليگ مي‌توانند توضيحات كامل‌تري درباره‌ي نتيجه‌ي نهايي اين بحث داشته باشند.

انتهاي پيام