دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بزرگان به به و چه چه گفتند

باعضاي کميته فني فدراسيون وزنه‌برداري آخرين تغيير و تحولات اين رشته‌ي ورزشي را بررسي كردند.

به گزارش ايسنا، با اتمام رقابت‌هاي قهرماني نوجوانان جهان، جوانان جهان و بزرگسالان آسيا و هم‌چنين مثبت شدن آزمايش دوپينگ دو وزنه‌بردار ايران، اعضاي کميته‌ي فني فدراسيون وزنه برداري با حضور بهرام افشارزاده، پرويز جلاير، پرويز برومند، علي رئيسي، محمدعلي ذهتاب، حسين رضازاده، بهمن زارع و مسعود قاسمي گردهم آمدند تا ضمن بررسي اتفاقات اخير، در مورد آينده‌ي اين ورزش بحث و تبادل نظر كردند.

در ابتداي اين نشست، رييس فدراسيون وزنه‌برداري اظهار كرد: از روزي که مسئوليت اداره فدراسيون وزنه‌برداري، در آن اوضاع و شرايط به من واگذار شد با اعتقاد بر پتانسيل بالاي موجود در اين رشته، کاري سخت و سنگين را همراه با پشتوانه سازي و توجه ويژه به آموزش و جوانگرايي را شروع کردم و خوشحالم که امروز در تمامي مسابقات چه جهاني و چه قاره اي شاهد به ثمر نشستن آن کار و برنامه‌ريزي هستيم.

وي ادامه داد: مطمئن بودم نتيجه 17 ساعت کار روزانه که بدون کوچکترين چشم داشتي صورت مي‌گرفت، همين خواهد بود و حال نيز جا دارد ضمن تبريک به جامعه وزنه‌برداري براي کسب اين پيروزي‌هاي ارزشمند، از همراهي تک تک آنان تقدير و تشکر کنم.

افشارزاده در ادامه به مثبت اعلام شدن نمونه دوپينگ دو وزنه‌بردار ايران اشاره کرد و گفت: طبق گزارش‌هاي رسيده از سوي فدراسيون بين‌المللي يکي از اين نمونه‌ها مربوط به سال 2008 و ديگري مربوط به مسابقات آسيايي چند ماه پيش است. در مورد وزنه بردار نوجوان کشورمان خانواده وي شخصا پيگير اين موضوع هستند و دلايلي نيز وارد دانسته اند که منتظر پيگيري خودشان هستيم. در مورد دوم نيز خود وزنه‌بردار به ارتکاب اين موضوع اعتراف کرده و متاسفانه با اين کار ناشايست و ناهماهنگي، کادر فني و فدراسيون را با مشکل مواجه کرده است. البته خوشبختانه سيستم و برنامه حرکتي اين فدراسيون براي همگان مشخص است و منفي اعلام شدن بيش از 300 نمونه از تست‌هايي که در طول اين 3 سال در اردوها و مسابقات از ملي پوشان ايراني گرفته شده خود گواهي روشن بر اين ادعاست.

در ادامه اين نشست، حسين رضازاده نيز به عنوان مدير تيم‌هاي ملي کشورمان به ارائه گزارشي از روند برپايي اردوها و مسابقات در رده هاي مختلف سني پرداخت و گفت: خوشبختانه بايد اعلام کنم در طول اين مدتي که مسئوليت اداره تيم‌هاي ملي بر عهده من گذاشته شده، با برنامه‌ريزي مناسب و ايجاد اتحاد و همدلي بين اردونشينان و کادر فني توانسته‌ايم به نتايجي ايده‌آل و بي‌سابقه در وزنه‌برداري دست يابيم. کسب عنوان قهرماني نوجوانان جهان در تايلند در حضور قدرت‌هاي مطرح جهان کار ساده اي نبود، اما حيف که خيلي‌ها نخواستند آن را ببينند. در قهرماني آسيا و جوانان جهان نيز عملکرد تيم ايران قابل تقدير بود و توانستيم با اين افتخارات اعلام کنيم که وزنه‌برداري ايران هم اکنون جايگاه واقعي خود را يافته و مطمئنا با حمايت و پشتيباني بيشتر مي‌تواند به عناوين و افتخارات المپيکي نيز دست يابد.

وي در ادامه افزود: انصافا بايد اعتراف کنم در طول اين بيش از 15 سالي که در اردوهاي تيم ملي حضور دارم تا کنون چنين حمايت و پشتيباني از کادر فني و ملي پوشان را شاهد نبوده‌ام. انصافا افشارزاده به عنوان با تجربه‌ترين مدير ورزشي ايران که هميشه در کنار قهرمانان و ملي پوشان بوده و هست در فدراسيون وزنه برداري نيز آبرو و اعتبار خود را ناديده گرفت و مسئوليتي را قبول کرد که هيچ کدام از اهالي رشته خودمان حاضر به قبول کردن آن نبودند.

رضازاده نيز در مورد خبر مثبت شدت تست دوپينگ شريفي يادآور شد: من بارها و بارها به اردونشينان و اعضاي تيم ملي اعلام کرده بودم که هيچ دارو و مکملي را حتي اگر مجاز باشد بدون هماهنگي و مشورت با کادر فني و پزشک تيم مصرف نکنند. به خود شريفي نيز چندين بار تذکر داده بودم، اما متاسفانه او اين هشدار ما را جدي نگرفت و حال با مشکلي مواجه شده که عواقبش، زحمات فدراسيون و کادر فني را نيز تحت الشعاع قرار داده است.

رئيسي به عنوان رئيس کميته پيشکسوتان فدراسيون وزنه‌برداري نيز اظهارات يکي از پيشکسوتان ايرن رشته در مورد اتفاقات اخير در يکي از نشريات را ناپسند و دور از انتظار دانست و گفت: متاسفانه از سخنان اين فرد فقط و فقط مي‌توان غرض‌ورزي و ايجاد حاشيه در وزنه‌برداري را برداشت کرد، چرا که براي همه روشن است در مشکل بوجود آمده و دوپينگ ملي پوش بزرگسال کشورمان هيچ کس جز خود وزنه‌بردار مقصر نيست. خود وزنه‌بردار به تمرد و تکروي خود اعتراف کرده و اين در حالي است که آن به اصطلاح پيشکسوت قصد دارد با اين اظهارات مسئولان و کادر فني را دلسرد كند.

وي ادامه داد: من به نمايندگي از تمامي قهرمانان اين رشته از شخص افشارزاده که تجربه،وقت، انرژي و آبروي خود را براي دوباره پا گرفتن اين رشته بکار بست کمال تشکر را دارم و از کادر فني جوان و تحصيلکرده نيز خواهش مي کنم بدون کوچکترين دلسردي و ناراحتي فعاليت بي شائبه خود را ادامه دهند.

در ادامه اين نشست پرويز جلاير، رئيس کميته فني فدراسيون وزنه برداري بر همکاري هر چه بيشتر کميته با کارد فني تاکيد کرد و گفت: من همين جا اعلام مي کنم که اعضاي کميته فني از اين پس بيش از پيش کنار کادر فني خواهند بود تا بتوانند در موارد لازم راهنمايي و کمک لازم را به آنها ارائه دهند. ضمنا برنامه ريزي صورت خواهد گرفت تا اعضاي کميته فني به صورت پيوسته و نوبتي در اردوها حضور يافته و در کنار مربيان و اردونشينان باشند.

ذهتاب ديگر پيشکسوت حاضر در نشست نيز با تاکيد بر ادامه برنامه ريزي ها و فعاليت مداوم کارد فني اعلام داشت: من از جمله افرادي بودم که با برپايي اردوهاي بلند مدت مخالفت مي‌کردم، اما خوشبختانه شاهديم که با تامين و پشتيباني مناسب از اردوها نه تنها مشکلي ايجاد نشده، بلکه روز به روز شاهد موفقيتهاي هر چه بيشتر در اين رشته نيز هستيم.

منوچهر برومند پيشکسوت وزنه‌برداري نيز از تمامي پيشکسوتان و قهرمانان اين رشته به خاطر ايجاد فضايي همراه با همدلي تقدير و تشکر کرد و گفت: حال اگر فردي از بين جامعه وزنه برداري بنا به هر دليلي صحبتهايي غير واقع را مطرح مي کند، نبايد آن را به پاي جامعه وزنه برداري گذاشت. اينکه يک نفر بخواهد به دلايل شخصي کار شبانه روزي فدراسيون و کادر فني را زير سوال ببرد، کار شايسته اي نيست و از آن بدتر اينکه اينگونه صحبتها که برخي در مطبوعات و رسانه ها عنوان مي کنند، جز ضربه زدن به خود وزنه برداري هيچ حاصلي در پي ندارد.مردم آگاهند و موفقيتهاي اخير را به خاطر يک ندانم کاري ورزشکار از ياد نمي برند.

بهمن زارع مربي تيم ملي بزرگسالان کشورمان نيز ضمن تقدير و تشکر از افشارزاده رئيس فدراسوين وزنه برداري اظهار كرد: بي انصافي است اگر اذعان نکنم که تا کنون اين نوع هماهنگي و همکاري نزديک رئيس فدراسيون با مربيان تيم ملي را نديده بودم. افشارزاده از روز اول حضورش در فدراسيون اجازه نداد آب در دل ورزشکار و کادر فني تکان بخورد و با حمايت بي سابقه خود از اردوهاي ما زمينه اين موفقيتهاي درخشان را فراهم آورد. نه تنها من بلکه تمام اردونشينان و مربيان با ديدن اينگونه پيگيري و حمايت خود را متعهد تر از پيش در خدمت تيم مي ديديم و هيچ کس به خود اجازه نمي داد در مقابل کار شبانه روزي ايشان کم کاري داشته باشد.

وي در پايان گفت: اين موضوع نيز از انصاف به دور است که يکي از اهالي رشته خودمان که تمام ريز قضايا را نيز مي داند بيايد و با حرف هايي غير واقعي زحمات يک مجموعه را بخاطر اشتباه دانسته يا نادانسته يک ورزشکار زير سوال ببرد. آيا اين پيشکسوت از قهرماني هاي اخير ناراحت بوده که حال با مثبت اعلام شدن تست ورزشکاري که خود بر اين اقدام اعتراف کرده خوشحال شده و دست به جنجال و هياهو مي زند؟