دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر استقلال با مرفاوی مانند پرسپولیس نشود

بازیکن اسبق استقلال تهران ضمن ابراز نگراني از انتخاب صمد مرفاوي به عنوان سرمربي تيم فوتبال اين باشگاه گفت: آقاي واعظي آشتياني به عنوان مديرعامل باشگاه بداند اگر استقلال در اواسط فصل آينده به مشكل بخورد به اين سادگي نمی توان اين تيم را جمع و جور كرد، درست مانند اتفاقي كه در فصل گذشته براي تيم پرسپوليس رخ داد.

اصغر حاجيلو در گفت‌وگو با ايلنا ضمن بيان مطلب فوق افزود: من تحت هر شرایطی و بدون توجه به اسم مدیر عامل و اینکه موافق وی بوده ام یا مخالف از حد خودم خارج نشده ام و با مصاحبه‌هاي جنجالي حرمت مديرعامل را زير سوال نبرده‌ام. حتي زمان مديريت دكتر قريب در تيم استقلال و در حالی که در روز روشن پول قرارداد من را ندادند باز هم در روزنامه‌ها مصاحبه در اين خصوص انجام ندادم چرا كه اين مسائل را يك امر شخصي مي‌دانستم.

وي افزود:‌ من افتخار این را دارم که سال‌ها براي تيم استقلال زحمت كشيده‌ام و باشگاه استقلال از اين بابت سر من منت دارد و من منتی بر سر هیچ هواداری ندارم. طی روزهای اخیر يكي از روزنامه‌هاي ورزشي در تشريح وفاداري پائومالديني به تيم آث‌ميلان مثال‌هايي را از بازيكنان داخلي كشورمان مطرح كرده‌اند كه محمود خوردبين از تيم پرسپوليس و بنده ازتيم استقلال تنها بازيكناني بوديم كه مانند پائولومالديني هيچ‌گاه پيراهن باشگاهي خود را نفروختيم و فقط به تيم‌هاي خود پايبند بوديم .با این وجود الان هم از مديرعامل باشگاه كه برخي افراد را به عنوان پيشكسوت به دفتر خودش دعوت مي‌كند انتظار ندارم من را هم دعوت كند اما از طریق دوستانم شنيده‌ام که وي مدير خوبي است.

حاجیلو افزود: آقای آشتیانی اگر مي‌خواهد با مربي‌گري صمد مرفاوي تجربه جديدی را كسب كند بايد بداند اگر اين تيم در اواسط فصل به دليل عدم نتيجه‌گيري به مشكل برخورد كند زمان زیادی طول می کشد و در اين بين باشگاه استقلال و هواداران ضربه خواهند خورد.

وي ادامه داد:‌ دوست دارم براي مربيگري تيم استقلال فردی را انتخاب کند كه مجبور نشود به مانند فصل گذشته تيم پرسپوليس از مربيان متعددي استفاده كند چرا كه اين استقلال اگر گرفتار مشكلات پرسپوليس شود ديگر توان بازگشت به شرايط اوليه را نخواهد داشت.

مدافع دهه 60 استقلال تهران اضافه كرد: صمد مرفاوي كه به عنوان سرمربي استقلال انتخاب شده است انسان بسيار شريفي است و سال‌ها براي تيم استقلال و تيم ملي زحمت كشيده است اما براي اينكه در تيم استقلال موفق باشد بايد يك اتاق فكر قوي پشت سرخود داشته باشد.

آقاي واعظي آشتياني هم بايد توجه كند اگر در تيم بارسلوناي اسپانيا يك مربي جوان به نام گوارديولا موفق عمل مي‌كند به دليل آن است كه در تيم بارسلونا يك اتاق فكر بسيار قوي حامي وي هستند كه نقطه نظرات لازم را به گوارديولا انتقال مي‌دهند، اين اتاق فكر از كارشناسان مجرب فوتبال تشكيل مي‌شوند كه فقط در مورد مسائل تيم بارسلونا كار مي‌كنند اما در استقلال به جای اینکارمسائل حاشيه‌اي فراوانی وجود دارد که اجازه آرامش به مربی و مدیر و بازیکن را نمی دهد.

حاجيلو گفت: ‌اگر مديران استقلال با رعايت مسائل حرفه‌اي و با این شرایط حاکم توانستند نتيجه بگيرند خوش به حالشان مي‌شود اما اگر نتوانند شرايط بسيار دشواري پيش رو خواهند داشت.

وي با اشاره به تجربه سرمربي‌گري صمد مرفاوي در تيم استقلال تهران تاكيد كرد: در آن مقطع خود امير قلعه‌نويي و تمامي بازيكنان از سرمربي تيم حمايت مي‌كردند و عزم خود را جزم كرده بودند تا عنوان قهرماني راكسب كنند اما در چهار مسابقه پاياني اتفاقاتي رخ داد كه اين تيم از قهرماني دور شد اما وضعيت كنوني بسيار متفاوت است. من فقط از آقاي واعظي آشتياني خواهش مي‌كنم الان به فكر هواداران استقلال باشند، هوادارانی كه وی آنها را نمي‌بيند و در مناطق دور افتاده‌ ایران زندگی می کنند و ممکن است به مرکز استان خود هم سفر نکرده باشند چه رسد به اینکه استقلال را در تهران از نزدیک دیده باشند، مردمي كه به معناي واقعي كلمه با تيم استقلال زندگي مي‌كنند و نبايد كاري كرد كه آنها از اين تيم خسته شوند و باعث رنجش آنها شويم. من خودم حاضر هستم تمام دنيا به من بخندند اما هواداران استقلال تهران گلايه‌اي از من نداشتند باشند، حالا هم به واعظي آشتياني اعلام مي‌كنم بايد خيلي هوشيارانه فكر و عمل كند و به ياد داشته باشد اگر تيم استقلال نتيجه نگرفت تقصيرات رابه گردن اشخاص ديگر نيندازد.

وي ادامه داد:‌آقاي واعظي آشتياني اتاق فكر شمابايد اتاق فكري مانند اتاق فكر باشگاه بارسلونا باشد. نه اينكه اشخاصي را به عنوان كميته فني انتخاب كنيد که من پس از سال‌ها بازي كردن در استقلال اصلاَ آنها را نمي‌شناسم .

اين پيشكسوت استقلال تهران اضافه كرد : ماجراي اميرقلعه‌نويي تمام شده و او با تيم سپاهان قرارداد امضاكرد اما مديران استقلال بايد اين مربي را حفظ مي‌كردند و به هر شكلي كه بود قلعه‌نويي بايد در استقلال مي‌ماند اما حالا هم كه او رفته است بايد اتاق فكری قوي را تشكل داد تا فوتبال زيبايي را از استقلال شاهد باشيم،‌مطمئناَ اگر يك تيم با تمام وجودش بازي كند مردم ما فوتبال راخوب مي‌فهمند بسياري از هواداران به اندازه 100 مربي از فوتبال آگاهي فني دارند و اگر تيمي خوب بازي نكند بلافاصله عكس‌العمل نشان مي‌دهند. در تيم استقلال هم اگر خطي عمل شود خدا به داد اين تيم برسد چرا كه استقلال توان زمين خوردن را ندارد .

كارشناس فوتبال كشورمان درخصوص بازي تيم ملي مقابل كره شمالي گفت: ‌اميدوارم در اين ديدار پيروز باشيم ، در این دیدار در وهله اول بايد سرعت و تمركز را در خط دفاعي حفظ کنیم و اگر بتوانيم كار دفاعي و درون دروازه را در تيم ملي سر و سامان بدهيم مطمئناَ بازنده از پيونگ يانگ باز نخواهيم گشت. اعتقاد شخصي من اين است اگر اين مشکل را برطرف كنيم مطمئن باشيد پيروز از ميدان خارج خواهيم شد.

وي افزود: هنوز شانس که داريم به جام جهاني صعودكنيم و بازيكنان بايد براي برآورده كردن انتظارات مردم با جان و دل مقابل كره شمالي بازي كنند چرا که این آخرین شانس ماست.